Mahmut Serdar KOCADON
ÖNCEDEN PLANLAMA YAPMALIYIZ
15 Nisan 2021 Perşembe

Değerli Üyelerimiz,

Bodrum Mavi Dergimizle 99. kez sizinle yeniden buluşuyoruz.

2020 yılında başlayan küresel salgının psikolojik ve ekonomik boyutlarıyla savaştık, 2021 yılının ilk çeyreğini ise sağlıklı yarınlar temennisi ile tamamladık.

Bodrum Ticaret Odası olarak ülke genelinde uygulanan önlemleri, Muğla İlimiz ve Bodrum’da da oldukça yakından takip ediyoruz.

Pandeminin ekonomik ve sosyal pek çok etkisi ile birlikte mücadele ederken, üyelerimizin her zaman yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz.

Üyelerimizin menfaatleri, Bodrum’un ticari geleceğini sürdürmesi için pek çok çalışmanın temelini attık, lobicilik faaliyetleri ile başta krediler olmak üzere üyelerimizin sorunlarının çözümü için pek çok çalışma yürüttük.

Dergimizin bu sayısında Odamızın pandemi döneminde son 1 yıllık çalışmalarına ait tüm detayları bulabilirsiniz.

2021 turizm sezonunun başladığı bu dönemde başta yurtdışı pazarlar olmak üzere planlama yapamadığımız, belirsizliğin yaşandığı bir süreçle karşı karşıyayız.

Bu süreçte Bodrum’a olan ilgi giderek yükselirken, artan nüfusumuz ile pek çok başlıkta altyapımızın güncellenmesi gerekmektedir. Son bir yıllık dönemi ele aldığımızda açılan şirket sayısında ciddi bir yükselme eğilimi mevcut. Başta şirketlerin şubeleri olmak üzere Bodrum ekonomisi dinamiklerinin bölgemize uygun şekilde değerlendirilmesi için kamu kurum ve kuruluşlarımızla birlikte Bodrum menfaatine çalışmalıyız.

Alınan kararların ekonomik hayatımıza etkilerini, oluşabilecek ani durum değişikliklerine karşı önceden planlama yapmalı, ticari risklere karşı tedbirli olmalıyız.

En kısa sürede eski normal döneme dönerek, Bodrum enerjisini yeniden yükseltmek umuduyla sağlıklı ve güzel günler dilerim…

 

Sevgi ve saygılarımla,

 

Mahmut S. Kocadon

Yönetim Kurulu Başkanı

YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI