Mahmut Serdar KOCADON
Bodrum Ticaret Odası 35. yılını kutluyor
11 Haziran 2012 Pazartesi

Bodrum Ticaret Odası"nın bu ay 35. yılını kutluyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 27 Mayıs 1977 yılında Bodrum merkezde küçük bir ofiste ilk kayıtlarını alan Bodrum Ticaret Odası"nın 35 yıl içindeki gelişimini sizinle paylaşmak istiyorum.

BODTO kurulduğu 1977 yılında bir personelle 25-30 üyeye hizmet verirken bugün 22 personeli ve 6225 üyesiyle Bodrum Ticari hayatına yön veriyor.

Kuruluş yıllarında ticaret sicil işlemleri Milas"ta yapılırken, 1980 yılında T.C. Adalet Bakanlığı"ndan alınan izinle ve kanunun gerekliliği olarak Ticaret Sicil Memurluğu odamız bünyesine alınmıştır. 19 yıl Bodrum merkez"de hizmet veren BODTO, 1996 yılında şu an hizmet verdiğimiz Yokuşbaşı Mahallesi"ndeki 600 m2"lik taşınmazı hazineden satın almış ve 1998 yılının Ağustos ayında kendi binasında hizmet vermeye başlamıştır.

35 yılda beş Yönetim Kurulu Başkanı değiştiren Bodrum Ticaret Odası"na sırasıyla Celal Atalay, Mehmet Yıldız, Mehmet Muhsin Gökbel ve Ata Aya başkanlık yapmıştır.

17 Mart 2005 yılında BODTO Yönetimi"ni devraldığımızda amacımız Bodrum Ticaret Odası"nı Sevgili BODTO üyeleri, çok kıymetli Bodrumlular, ve Bodrum"u çağdaş, özgün bir seviyeye getirebilmekti. Dünyanın hızla değiştiği, geliştiği ve her şeyin küresel boyut kazandığı bir dönemde Bodrum Ticaret Odası"nın üyelerine etkin ve verimli hizmet sunabilmeyi, hizmette kaliteyi hedefledik ve bu hedef doğrultusunda o tarihten bu güne kadar Bodrum için birçok çalışma yaptık.

Biz BODTO yöneticileri olarak bu çalışmalara imza atarken üyelerimizden de çok fazla destek gördük. Onların samimi eleştirileri bize yön gösterirken, takdir ve teşekkürleri ile çalışmalarımızı teşvik ettiler.

Bugün biz de BODTO olarak 35"inci yılımızı kutladığımız bu ayda odamıza kayıtlı üyelerimizden 30 yıl ve üstü üyelerimizi plaketle onurlandırmak istiyoruz. Amacımız zor olan Bodrum ticari hayatında 30. yıllarını doldurarak Bodrum"un gelişimine, değişimine ve Türkiye ekonomisine yaptıkları katkılara küçük bir teşekkür etmek.

Odamızın 35. yılının Bodrum çalışma hayatı için, iş dünyası için hayırlı olmasını, yeni başarılar getirmesini temenni ediyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum

YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI