Mahmut Serdar KOCADON
2012 'e genel bir bakış
26 Aralık 2012 Çarşamba

Sevgili BODTO üyeleri, çok kıymetli Bodrumlular,

Her şeyin başı eğitim. Bu felsefeden yola çıktık ve Bodrum Ticaret Odası olarak 2012 yılında binden fazla kişinin katıldığı eğitim seminerleri düzenledik. Bodrum iş dünyasına ve personeline yönelik olarak düzenlenen bu eğitim seminerlerinde daha iyi üretim, daha iyi pazarlama, daha iyi satış ve daha iyi iletişim kurabilmenin yöntemleri katılımcılar ile paylaşıldı. Bodrum Ticaret Odası olarak binden fazla iş adamlarımıza ve personele yönelik olarak yaptığımız bu eğitim çalışmalarında öncü rolü üstlenmiş durumdayız.

Bunun yanında geleceğimize de yatırım yapmayı unutmamak gereklidir. Bu felsefeden yola çıkarak Bodrum Ticaret Odası olarak yıllardan beri sürdürdüğümüz, eğitime destek seferberliğimiz, 2012 yılında da devam etti. Başarıları ile öne çıkmış öğrencilerimize, huzur haklarını bu eğitim fonuna aktaran meclis üyelerimiz ve BODTO üyelerinin de katılımı ile bu yıl 170 Bodrumlu öğrenciye eğitim bursu verdik.

Teknolojik gelişimin bu kadar hızlı olduğu bir dünyada, teknolojiye uyum sağlamak kadar, farklı olmak, sıradanlıktan uzaklaşmak gerekiyor. Sahip olduğumuz değerlerin farkına varmak ve o değerleri verimli ve yerinde kullanabilmek için de mutlaka eğitim gerekiyor. 

İletişim çağında elbette buna yönelik yatırımlar ve projeler de üretmemiz gerekiyordu. Bu nedenle çok önemli bir projeyi hayata geçiriyoruz. “Connect Bodrum” Bodrum Ticaret Odası"nın bir projesidir. Bodrum"un dijital tanıtım projesi olarak hayata geçecek olan “Connect Bodrum”, Bodrum"un dünyada üst düzeyde dijital tanıtımını sağlayacak. Burada sürdürülebilir bir ekonomi ve tanıtım platformu oluşturmak için, 7 firma ile ortak çalışmalarımız sürüyor.

Turizm sektörünü diğer tüm sektörler ile bir bütün olarak görüyoruz. Bu nedenle lokomotif sektörümüz olan turizm dışındaki sektörlere yönelik olarak, kalite standartlarını yükseltmek ve alternatif pazarlar oluşturmak içinde çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Tanıtım çalışmalarımız kış döneminde de sürmekte. 2012 yılında 22 yurt içi ve yurt dışı fuara katıldık. Bu fuarlarda standımızda Ticaret Odası üyelerimize de yer verdik, buroşürlerini, tanıtım kitapçıklarını, CD"lerini de dağıttık. Böylece tanıtım çalışmalarına üyelerimizin de somut olarak katılımlarını sağladık. Gıda güvenliğinden, hijyenine kadar, tüm sektörlerdeki yatırımların planlanmasına kadar, Bodrum ekonomisinde önem arz eden her konuda elimizi taşın altına soktuk. Her zaman üyelerimizin yanında yer aldık. 2013 ve sonrasında da bu işbirliklerimiz ve çalışmalarımız devam edecektir.

Yeni yılın tüm üyelerimize ve Bodrumlulara bol kazanç ve bereket getirmesini dilerim.

YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI