Mahmut Serdar KOCADON
Dünya markası olan Bodrum
19 Eylül 2011 Pazartesi

Bir dünya markası olan Bodrum sezonun son günlerinde uzun Ramazan Bayramı"nı da fırsat bilen tatilcilerin akınına uğradı.Gündüzleri tüm tatil beldeleri doldu,geceleri Bodrum"da atım atacak yer kalmadı. Sezonun sonuna denk gelen bu kalabalık esnafın yüzünü güldürürken, Bodrum için yapılan tanıtım çalışmalarının neticeleri diye düşünüyorum.

Göreve geldiğimiz 2005 yılından bu yana bir yandan üyelerimizin memnuniyeti ve ticari hacimlerini güçlendirmek için çok fazla çalışma yaparken, diğer yandan Bodrum"un tanıtımı için etkinlikler düzenliyoruz veya düzenlenen etkinliklere katılıyoruz. Her sene şubat ayında İstanbul"da düzenlenen Avrasya Boat Show ve eş zamanlı düzenlenen EMİTT fuarına katılım sağlıyoruz. Aralık ayında İzmir"de düzenlenen Travel Turkey fuarında turizmcileri bir araya getiriyoruz. BOYTAV çatısı altında birçok uluslararası fuara katılarak Bodrum"u en güzel şekilde tanıtmaya çalışıyoruz. Bu fuarlarda ziyaretçilere Bodrum"u tanıtıcı birçok broşür, cd, tanıtım kitapçıkları dağıtıyoruz. Bodrum"a gelen yerli veya yabancı iş adamları veya devlet protokolüne Bodrum"u en iyi şekilde anlatmaya çalışıyor, Bodrum Yarımadası"nın her yerini görmelerini sağlıyoruz. İşte bugün gelinen nokta da bize yaptığımız çalışmaların ne kadar doğru olduğunu gösteriyor.

Bodrum artık sadece deniz, güneş, kum tatili vaat etmiyor tatilcilere. Senenin her ayında bir etkinlik, festival, karnaval, gösteri var artık Bodrum"da. Uluslararası Gümüşlük Festivali dünyaca ünlü birçok sanatçıyı ağırladı. Turgutreis Klasik Müzik Festivali yine özlediğimiz isimleri Bodrum"a getirdi. Bodrum Belediyesi"nin organizasyonu ile gerçekleştirilen Bodrum Bale Festivali"nde biletler günler öncesinden tükendi. BODTO"nun sponsorluğunda Bodrum Belediyesi"nin organizasyonu ile 8-12 Eylül tarihinde gerçekleştirilecek olan Bodrum Karnavalı ve 15-23 Ekim 2011 tarihlerinde BODTO, Bodrum Belediyesi ve Era Yelken Kulübü"nün organizasyonu ile gerçekleştirilecek olan “International Yacht Festival” de yine birçok ziyaretçiyi Bodrum"a çekecek.

Turizmi 12 aya yayma stratejimiz çerçevesinde düzenlenen bu organizasyonlar kış aylarında da devam edecek. Yarattığımız sinerjinin tüm üyelerimiz ve Bodrumluların katılımıyla daha da büyük boyut kazanacağını düşünüyorum. Organizasyonları desteklemenin dışında sizlerin katılımı da bizler için oldukça önemli. Tüm bu çalışmaların neticesinde aldığımız olumlu tepkiler Bodrum"un ne kadar özel bir turizm merkezi olduğunun en önemli kanıtıdır.

Saygı ve sevgilerimle,
Mahmut S. KOCADON
Yönetim Kurulu Başkanı

YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI