Mahmut Serdar KOCADON
TOBB Akreditasyon
03 Nisan 2017 Pazartesi

Değerli Üyelerimiz,

 

Bodrum Mavi Dergimizin 2017 yılının ikinci sayısı ile yine sizlerle buluşmanın heyecanı içindeyiz.

 

Bu süreçte Odamız ve Bodrum oldukça yoğun ve hareketli günler geçirdi. Dergimizde tüm bu önemli haberleri siz üyelerimiz için derledik.

 

2016 yılı Aralık ayında Bodrum Ticaret Odamız tarihsel gelişiminde önemli iki denetimi daha başarı ile tamamladı. Bu süreçte önce TOBB Akreditasyon denetimimiz, ardından da TSE 9001 Kalite Yönetim Sistemi denetimimiz gerçekleşti.

BODTO ailesi olarak her iki denetimi de başarı ile tamamlayıp, Bodrum"un ismini bir kez daha duyurmanın mutluluğu içindeyiz. Yürüttüğümüz faaliyet ve projelerimizle yapılan bağımsız değerlendirmenin sonucunda 12.Dönem de Bodrum Ticaret Odamız, Odalar içinde en yüksek puanla akredite belgesini yenileyerek, hizmet kalitesini Avrupa standartlarında sürdürdüğünü bir kez daha tescillemiştir.

 

Bu başarıda emeği geçen tüm

BODTO ailesine, üyelerimize ve paydaşlarımıza teşekkür ediyorum.

 

TOBB"nin ticaretin önündeki engellerin aşılması, bürokrasinin kaldırılması için yaptığı teknoloji projelerine Odamızda hızla entegre oluyor. Kayıtların MERSİS üzerinden yapılmaya başlanması ve son olarakta  sicil harçlarının Odamızda ödenmesi ile üyelerimize vakitten tasarruf imkanı sağladık.

 

“BODTO, yarınlara hazırlanıyor, geleceğin ticaret odası vizyonu ile üyelerimize daha çözümleyici, kaliteli hizmet vermek üzere yakın dönemde yeni hizmet binamız ile hizmetlerimiz de de çeşitlilik ve yenilikler görüyor olacaksınız.

 

Bunun ilk adımlarını ise, 11 yılını geride bırakmaya hazırlanan Bodrum Mavi Dergimizi çeşitlenen medya kullanım alanlarında dergi ile üyelerimize ve tüm bölgenin ulaşımına sunmak olacak.

 

E-bülten, online ödeme ve belge temin kanalımız E-BODTO"dan sonra online anket ve eğitim başvuruları ile başlayan çalışmalarımız bu dönemde de Bodrum Mavi dergimizin E-Dergi ortamına taşınmasıyla daha çok okuyucuya ulaşmasını sağlamak yönünde gelişecektir.

 

Bu teknolojik yararlarımızla Üyelerimiz bulundukları yerden aidatını ödüyor, belgesini teslim alıyor, ticari hayattaki haberlere en kısa sürede web sitemiz, sosyal medya hesaplarımız ve e-bültenle ulaşmaktadır. E-Dergi de bu faaliyetlerin bir tamamlayıcısı olacaktır.

 

Geleceğin Ticaret Odası olarak Bodrum için tüm kurum ve paydaşlarla işbirliğiyle yaptığımız yenilikçi çalışmalarda tanıtıma ağırlık veriyoruz. Yarımadamız 2017 ye yoğun bir şekilde hazırlanmaktadır.

Bodrum"lu tüm işletmelerimiz için şimdiden önümüzdeki ayların bol kazançlı olmasını diliyorum.

 

Sevgi ve saygılarımla,

 

YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI