Mahmut Serdar KOCADON
2015 Değerlendirme
26 Ocak 2016 Salı

Değerli Üyelerimiz,

Bodrum Mavi Dergimizin 78. Sayısı ile sizlerle buluşuyoruz. 2016"nın tüm üyelerimiz ve Bodrumlular için barış, huzur ve bol kazançlı geçmesini diliyorum.

2015 yılını genel olarak değerlendirdiğimizde artan ve azalan eğrilerle, genel ekonomik yapımız bir dalgalanma seyri içerisindeydi.

Yeni girişimcilere, yenilikçi düşünen işletmelere ihtiyacımız var. Ekonomi içerisinde farklı, alternatif ve yenilikçi girişimlerin ticari hayata katkısı ile, dünya genelinde farkımızı ortaya çıkarabilecek potansiyele sahibiz.

Bodrum özelinden baktığımızda ise, kırılgan bir o kadar da dış etkenlere bağlı olan ekonomimiz, turizm sektörüyle giderek çeşitlenmeye başladı. Bunu da 2015 yılında gerçekleştirdiğimiz girişimcilik kursları ile görüyoruz. Başvurular ve mülakatlar döneminde birbirinden değerli ve farklı iş fikirleri gerçekleşmek üzere bekliyor. Bu nedenle de Bodrum Ticaret Odası olarak yeni girişimcilere destek olmaya devam edeceğiz.

KOSGEB"in açıkladığı destek rakamlarının artmasıyla da Bodrum"da daha çok yeni, farklı ve uzun soluklu girişimlerin desteklenmesini temenni ediyoruz.

Bu çerçevede Odamız projesi olan “Bodrum Mandarin Yağı” çalışmaları sonuçlarını vermeye başladı. Bodrum Mandarinine ait aromatik doğal esansı üretiyoruz, bu elde edilen ürün ise şimdiden birçok işletmemizin ürün çeşitliliğini artıran bir hammadde olarak kullanılmaya başlandı.

Bodrum için birlikte üretmek ve ortak aklı kullanmak adına BODTO"nun önümüzdeki dönemde de ekonomik ve sosyal hayatı olumlu yönde etkileyecek, eğitim, proje vb. tüm faaliyetleri artarak devam edecektir.

En derin sevgi ve saygılarımı sunarım.

 

 

Mahmut S. KOCADON
Yönetim Kurulu Başkanı

YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI