Mahmut Serdar KOCADON
2019 TURİZM SEZONU
08 Nisan 2019 Pazartesi

12. yılında 91. sayısıyla sizlerin beğenisine ve bilgisine sunduğumuz Bodrum Mavi dergimizle yeniden sizlerle buluşmanın mutluluğu içindeyiz.

Baharı karşıladığımız, artık 2019 yılı turizm döneminin hazırlıklarını tamamlayıp, ilk misafirleri ağırlamanın heyecanını yaşadığımız bugünler de sizler için fuar ve tanıtım çalışmalarımızı derledik.

Turizm sektör temsilcilerimizin yakından takip ettiği ulusal ve uluslararası tüm fuarlarda yine “Bodrum” standı hepimizin oldu.

Yılların verdiği tanıtım deneyimimizle ve Türkiye’ye yönelik artan pozitif algı sayesinde bu yıl turizmden oldukça umutluyuz.

2018 yılında sektörde yaşanılan olumlu gelişmeler, kış aylarında gelen rezervasyonlar bu dalgayı yakalamamızı sağlasa da iç ekonomi piyasalarımızda yaşanılan ve kurdaki artış nedeniyle işletmelerimizde girdi maliyetleri artmıştır ve bunun bir yansıması olarak da konaklama fiyatlarımızda artış beklenmektedir.

Bu yıl daha çok yabancı ziyaretçi hedeflense de yerli ziyaretçilerimizin yine en çok tercih edeceği bölge olarak Bodrum tüm ziyaretçilerine kucak açacaktır.

Turizmle birlikte gıda tedarik, araç kiralama, seyahat acenteleri, organizasyon, catering, yat malzemeleri, mobilya, inşaat malzemeleri ve ekipmanları gibi konaklama sektörünü geliştiren yaklaşık elli sekiz sektörün birlikte yer aldığı bu faaliyetlerden tüm üyelerimizin memnun olması ve dolayısıyla tatilcilerin Bodrum’dan mutlu olarak ayrılması en öncelikli hedefimizdir.

Tüm işletmelerimize güzel ve bereketli günler diliyorum.

Sevgi ve saygılarımla,

 

Mahmut S. Kocadon

Yönetim Kurulu Başkanı

YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI