Mahmut Serdar KOCADON
Düğün Turizmi
02 Temmuz 2018 Pazartesi

Bodrum Ticaret Odası Organ seçimlerinin 11."sini 01 Nisan 2018 Pazar günü gerçekleştirdik. Biz Bodrum Ticaret Odası yöneticileri olarak; çağdaş, özgün ve yerel kimliği koruyan bir Oda temelleriyle, üyeleri ve Bodrum için lider, tarafsız, çalışkan ve işbirliğine önem veren, Avrupa Standartlarında hizmet veren bir meslek kuruluşu olma amacıyla 2005 yılından bu yana çalışıyoruz.

Üyelerimizin takdiri ile bugünlere geldik. Bu nedenle tüm üyelerimize teşekkürlerimizi sunuyorum.

“Alternatif turistle turizm” hedefimizin gerçekleştirilebilmesi, Bodrum"da uygulanmakta olan tanıtım ve pazarlama faaliyetlerinin yenilikçi ve değişikleri içinde barındıran, kapsamlı ve katılımcı turizm hedefi ve eylem planıyla benimsenmesi öncelikli stratejimizdir. Bu kapsamda tüm Bodrumlu sivil toplum kuruluşlarımız, işletmelerimiz, Bodrum"da yaşayan herkes üzerine düşen görevi yapmalıdır.  

Rekabet edilebilirliği arttırabilmek için turistik ürünleri tanıtmamız önemlidir. Ancak tanıtım stratejisini belirlerken hedef pazara yönelik bir algı stratejisi oluşturmak gerekir. Bu algı ile verilecek mesaj çok önemlidir.

Bu sayımızda Bodrum mavi dergisi olarak sizlere düğün turizmini derledik. Yeni bir turizm ürünü olarak düğün turizmi beraberinde pek çok farklı sektöre de katkı sağladığından önemli bir ekonomik veri sağlamaktadır.

Bodrum"da hareketlenmeye başlayan turizm sezonumuzun iyi geçmesini ve diğer tüm sektörlerimizin de olumlu etkileneceği hareketli bir Bodrum ekonomisi temenni ediyorum.

En derin sevgi ve saygılarımla,

 

Mahmut S. Kocadon

Yönetim Kurulu Başkanı

YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI