İlhan ERSAN
ODAMIZ PANDEMİ ÇALIŞMALARI
15 Nisan 2021 Perşembe

Değerli Üyelerimiz ve Sevgili Bodrumlular,

2020 yılı Mart ayından bu yana tek gündemimiz artık covid-19 pandemisi ve bunun Bodrum ekonomisine etkileri oldu.

Son bir yıldır Bodrum Ticaret Odası olarak bu sürecin en önemli ve kritik noktalarından biri olduk. Gerek üyelerle iletişimin doğru şekilde kurulması, gerek duyurular ve pek çok yasal konunun takibini yaparak, gerekse kamu kurumu nezdinde girişimlerimizle yoğun günler geçiriyoruz.

Bodrum Mavi Dergimizin bu sayısında bu süreçte harcadığımız mesaileri ve çalışmalarımızı bulacaksınız.

Odamız kurumlarla yaptığı lobi faaliyetleri ile meslek gruplarımızın taleplerini ve ihtiyaçlarını doğrudan ilgili mecralara ileterek çözüm yollarını bulmak için çalışmalarını hızlandırmıştır.

Başta kapalı olan işletmelerimiz olmak üzere pandeminin ticari anlamda tüm sektörlerde yarattığı belirsizlik ve huzursuzluk sebebiyle devlet desteği, banka kredi uygulamalarının daha etkin şekilde üyelerimiz tarafından kullanılabilir hale getirilmesi için pek çok yazışma ve görüşme gerçekleştirdik.

Aşı takviminde turizmcilerin öncelikli gruba dahil edilmesi, yapılandırma, borçların ertelenmesi, kredi faiz oranlarının düşürülmesi başta olmak üzere pek çok talep TOBB ve Bakanlıklar nezdindeki girişimlerimizle aktarılarak çözüm için girişimlerde bulunulmuştur.

Üyelerimiz için çalışmaların hız kesmeden devam edecektir. Pandemi ve etkilerini hep birlikte çözüme kavuşturacağız.

Ekonomimizin yeniden canlanacağı, bereketli günlerde sağlıkla buluşmak dileğiyle.

En derin sevgi ve saygılarımla,

 

İlhan Ersan

Meclis Başkanı