İlhan ERSAN
DENİZ TURİZMİNİN EKONOMİYE KATKISI
17 Ekim 2018 Çarşamba

Bodrum Ticaret Odamızın sürekli yayını olan Bodrum Mavi Dergimizin Ekim 2018 sayısıyla yeniden sizlerle buluşuyoruz.

Bu sayımızda sizlere dosya haber olarak deniz turizmi konusunu işledik. Özellikle yaz aylarında oldukça yoğun geçen Bodrum"daki kültür sanat etkinliklerimizi, Odamız faaliyetlerini ve Bodrum"dan ekonomi ve yaşam haberlerini ilgiyle okumanızı temenni ediyorum.

Deniz turizminin varlık nedeni Ege ve Akdeniz kıyılarımızdaki eşsiz koylarımızdır. Bu alanda Bodrum"umuz i se oldukça önemli bir merkez olmuştur. Deniz turizmi gerek mavi yolculuk turları, marinalar, su sporları, yat imalatı ve bakım hizmetleri ile beraberinde oldukça geniş bir sektörü beraberinde büyüten bir ekonomi olmuştur.

Bodrum Yarımadası kendine özgü doğal limanlarıyla birlikte 3 özel marina ve belediyeye ait limanlarla ve bir kurvaziyer limanıyla oldukça önemli bir deniz turizmi altyapısına sahiptir.

Koylarımızın doğallığının korunmasıyla birlikte yeşil çevreye uyumlu marinaların kapasitesi ve altyapısının geliştirilmesi gereken yatırım konuları olduğunu düşünüyorum.

Siz değerli üyelerimize keyifli okumalar diler, güzel haberlerle bol kazançlı sağlıklı günlerde buluşmayı temenni ederim.

Sevgi ve Saygılarımla,

 

İlhan ERSAN

Meclis Başkanı