İlhan ERSAN
"Hep Birlikte El Ele"
03 Nisan 2017 Pazartesi

Değerli Üyelerimiz, Sevgili Bodrumlular,

 

11. yılında 83. sayımızla Bodrum Mavi Dergimiz aracılığıyla yeniden sizlerle buluşurken Bodrum"a ve bahara bir kez daha “Merhaba…” diyoruz.

 

Bu sayımızda BODTO ve Bodrum"dan haberleri, özellikle de “Hep Birlikte El Ele” misyonuyla Bodrum tanıtım çalışmalarının detaylarını bulacaksınız.

 

Kültürel, doğal, tarihi ve kendine has özellikleriyle büyük bir potansiyele sahip Bodrum"un, ülkemiz ve bölgemiz ekonomisinde turizm açısından önemli bir paya sahip olduğu herkesçe bilinen bir gerçek. Bu potansiyeli doğru bir şekilde değerlendirerek, geliştirmek ve özellikle de beklenmedik kriz dönemlerinde alternatif çözümler üretmek, farklı çalışmalar yürütmek gerekiyor.

 

Her ne kadar son dönemde turizmde ülkece yaşadığımız özel durumlardan kaynaklanan bazı rezervasyon iptalleri gerçekleşmiş olsa da, yılmadan tanıtım ve reklam faaliyetlerine devam edilmelidir. Doğru anlatılması ve sürekli vurgulanması gereken en önemli nokta Bodrum"un güvenilir şehir imajıdır.

 

Tanıtım faaliyetleri kapsamında tüm ilgili kurumlar aslında ciddi bir gayret içinde çalışmalarını sürdürüyorlar. Başta Kültür ve Turizm Bakanlığı"nın desteklediği yurtdışı fuarlara BOTAV olarak katılımımızın yanı sıra, Belediyemiz ve Bodrum Ticaret Odamız destekleriyle yurtiçindeki “EMITT”, “BOAT SHOW”, “TRAVEL TURKEY” gibi fuarlarda etkin tanıtım kampanyaları sürdürülmektedir. Son olarak geliştirilen “Bodrum Tanıtım Tırı” projesi ile Bodrum"u ve Bodrum"un tarihi, doğal, kültürel yapısını Anadolumuzun  29 kentinde halkımızla buluşturmak imkanı oluşmaktadır.

 

Sonuçta yaşanan olumsuz gelişmelere karşın, Bodrum"un marka değerine olan güven ve inanç ile birçok yerli ve yabancı yatırımın da kaybolmadığını gözlemliyoruz. Dünyanın önemli turizm yatırımları bölgemizde birçok projeye imza atmaya devam ediyorlar. Bodrumumuzun mimari dokusu ve doğasına özen göstererek yapılacak bu tür projelerle ve de halkımızın sağduyusu, çalışkanlığıyla en kısa sürede tekrar refaha ulaşacağımıza, güneşli, bol kazançlı Bodrum günlerinin geleceğine olan inancımı koruyorum.

 

Sevgi ve saygılarımla.