İlhan ERSAN
2016
26 Ocak 2016 Salı

Değerli üyelerimiz, Sevgili Bodrumlular

 

Yeni bir yıla girerken hemen hepimizin yeni hedefleri, yeni beklentileri, özetle daha güzel bir başlangıç umutları vardı.

 Ancak geçtiğimiz yılın son döneminde yaşanan kimi olaylar bu beklentilerimizi olumsuz yönde etkilemiş gözüküyor. Turizmciler tedirgin, olası iptallerin telaşı içinde, inşaat sektörü kararsız,2015"te başladıkları ve 2016"da hızla tamamlamayı planladıkları yatırımlarını frenlemiş durumda.

Ancak bu olumsuz tabloyu belirli oranda değiştirmek için elimizde önemli araçlar olduğunu unutmayalım. Şimdi daha çok çalışmak, Bodrum"un dinamiklerini hareketlendirmek, birlik olmak zamanı. Nice küresel ve yerel ekonomik krizleri atlatmış bir bölge olarak bu sefer de düzlüğe çıkacağımıza benim inancım tam.

Biz Bodrum Ticaret Odası olarak 2016 beklentilerimizi revize etmek gereksinimi duymadan artan bir şevk ve inançla çalışmaya devam ediyoruz. Yeni hizmet binamızın hafriyat çalışmaları başladı, kısa bir süre sonra temeli atılacak. Tüm Bodrum"a hizmet verecek bu özel binada, bütün toplum katmanları daha verimli çalışmalar yapıp projeler üretebilecekler, çok daha iyi bir hizmet alabilecekleri bir ortama kavuşacaklar. Bodrum ve Bodrum ticari hayatının sorunları için Muğla ve Ankara"daki yetkililerle görüşmeye ve çözüm üretmeye hız kesmeden devam edeceğiz.

Bodrum"un ve Bodrum insanının gücüne, ilçemizin olağanüstü çekiciliğine, büyüsüne sonuna kadar inanan biri olarak, bu olumsuz ortamın kısa bir süre sonra geride kalacağı beklentisi içinde hepinize 2016 yılında bol kazançlı, hedeflerinizin gerçekleşeceği, mutluluk ve sağlık dolu günler diliyorum.

 

Saygı ve Sevgilerimle

İlhan ERSAN/Meclis Başkanı