İlhan ERSAN
Tanıtımda Yeni Girişimler
27 Temmuz 2017 Perşembe

Değerli Üyelerimiz, Sevgili Bodrumlular,

Öncelikle belirsizlikler içinde girdiğimiz yeni turizm sezonunda beklenti, yerli turist sayısında artış buna karşın yabancı konuk sayısında ciddi bir düşüş olacağı yönünde. Ben tüm olumsuzluklara rağmen Bodrum"un yine de farklılık yaratacağına olan inancımla tüm işletmelerimize bol kazançlı bir dönem diliyorum.

Bodrum Ticaret Odası olarak neler yaptığımıza bakacak olursak, 2017"nin ilk yarısını oldukça yoğun geçirdiğimizi söyleyebiliriz.

Başta yeni hizmet binasının inşaatını tamamlayıp üyelerimizin kullanımına sunmak üzerinde yoğunlaştık. En birinci hedefimiz: Bodrum Ticaret Odamızı üyelerimiz için kolay ulaşılabilir, sorunların hızla çözülebildiği bir merkez haline getirmek, aynı zamanda tüm Bodrum iş ve sanat dünyasının etkinliklerinde kullandıkları bir platform oluşturmak oldu.

Hizmet kalitemizi belirleyen ve çok ciddi değişimler sonucu tüm Ticaret Odaları arasında en yüksek puanla olmayı hak kazandığımız “A kategorisinde Akreditasyon Belgesi” bizim için çok büyük bir onur kaynağıydı.

Bu dönem öncelikle tanıtım çalışmalarına ağırlık verdiğimiz bir süreç oldu. Başta turizm tanıtımı olmak üzere, pazarlık konusundaki yeni akımlar, marka tanıtımı, müşterilerle iletişim kurma yolları, hedef kitlelerin satın alma deneyimlerinin paylaşılması, tercihlerinin belirlenmesine yönelik yoğun eğitim programları ve aktiviteler gerçekleştirdik.

Bodrum"un bu tanıtım odağının üyelerimize de örnek olarak, kendilerini geliştirdiğini, ürün ve hizmetlerini alternatif pazarlara açma ve tanıtma fırsatını sosyal medya aracılığıyla yakaladığını gözlemliyoruz.

Bodrum Tanıtım Tırı, yerli ve yabancı sosyal medya fenomenleri ile yürütülen çalışmalarımızı Mavi Dergimizim bu sayısında sizlerle Bodrum"da tanıtım ve sosyal medya faaliyetleri başlığı altında paylaşırken, Odamız faaliyetlerini de dolaylıca anlatma imkanı yakaladık.

Sizlere keyifli okumalar diler yeniden güzel haberlerle bol kazançlı sağlıklı günlerde buluşmayı temenni ederim.

Sevgi ve Saygılarımla,