İlhan ERSAN
Bodrum Turizmi
15 Eylül 2015 Salı

2015 yılının sekiz ayını geride bırakırken Bodrum turizmi bayramla birlikte yoğun günlerini yaşamaya başladı. Gecikmiş bu yoğunluğun önümüzdeki bayramın sonuna kadar sürmesi ümidiyle ben öncelikle tüm üyelerimize bol kazançlı günler diliyorum.

Bu sayımızda yine sizlere Bodrum"un farklı özelliklerini aktarmaya çalıştık. Yaz sezonunda artan nüfusla birlikte kentte gerçekleşen sanat etkinlikleri ile Bodrum"un kendine özgü tasarım yüzünü yansıtmak istedik. Bodrum"un tasarım alanları, tasarım öğeleri gibi konulara değindik. Farklı alandaki pek çok sanatçı ile yaptığımız söyleşilerle de Bodrum"un tasarım penceresini araladık.

Bodrum yıllar boyunca birçok tasarımcıya, sanatçıya ilham kaynağı olmuş, kültürü ve kendine özgü yaşam tarzı ile özellikle ziyaretçilerine farklı bir bakış kazandırmıştır.

 

Ben kendi mesleğim ve komitem adına, Bodrum mimarisinin tüm yapı endüstrisi içerisindeki önemini bir kez daha vurgulamak isterim. Kültürel etkileşim ve kullanım ihtiyaçları ile yapısal niteliği öne çıkan Bodrum mimarisi geleneksel sisteme geçmeyi başarmış bir yapı sistemidir. Bodrum mimarisinin korunması için alınan kararlarla da ülkemiz genelinde örneğine az rastlanır sürdürülebilir bir yapılaşma sağlanmıştır.

Çağdaş yapı teknolojisi ile geleneksel çizginin bir araya gelmesi ise, Bodrum"da önemli tasarımların yaşam alanı olarak kullanılmasını sağlamıştır.

 

Değerli okurlar, bu ay 10.yılında üyelerimiz ve tüm paydaşlarımızla buluştuğumuz önemli bir platform olan Bodrum Mavi Dergimizin 76.sayısını sizlerin beğenisine sunuyoruz. Bodrum"u gerçek değerleriyle tanıtma, sorunları dile getirme ve analiz etme vizyonuyla kendini sürekli geliştirme çabasında olan dergimize bu on yıllık süreçte emeği geçen herkese ve başta Bodrum Mavi dergisi yayın kurulu ile dergi personeline ben şahsım ve tüm meclis adına teşekkürlerimi sunuyorum.

 

İnanıyorum ki, BODTO gerek gerçekleştirdiği ve yakında sizlere müjdeleyeceğimiz diğer önemli projeleri, gerekse Bodrum"un ticari ve kültürel alanlarındaki faaliyetleri ile kamuoyundaki farkındalığını daha da güçlendirerek geliştirecektir.

En derin sevgi ve saygılarımla,

 

İLHAN ERSAN

MECLİS BAŞKANI