Duyuru Arşivi
IV. ULUSLARARASI GİRİŞİMCİLİK, İSTİHDAM VE KARİYER KONGRESİ
Değerli Üyelerimiz,
21.05.2019 11:36

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ev sahipliğinde Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Girişimcilik ve Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi, Kariyer Planlama ve Mezunlarla İlişkiler Koordinatörlüğü ve Girişimcilik Topluluğu işbirliği ile ve birçok kurum ve kuruluşun da desteği ve işbirliği ile 17-20 Ekim 2019 tarihlerinde Bodrum Vogue Hotel’de yapılacaktır.

Temel faktörü insan olan işgücü piyasasının dinamik yapısı küreselleşme ve beraberinde getirdiği hızlı teknolojik gelişmeler ile birlikte daha da değişken hale gelmiştir. Küreselleşen dünyada sınırlar ortadan kalkmış, bu da işgücünün hareketliliğini ve ülkelerarası etkileşimi arttırmıştır. Bu durum ulusal işgücü piyasasını etkileyen bağımsız değişkenlerin sayısını artırarak, uygulanacak politikalarda değişimi zorunlu hale getirmiştir. İşgücü piyasalarının önemli göstergelerinden olan ve işgücü faktörünün üretim sürecine dahil edilmesini anlamına gelen istihdamı artırmak üzerine de birçok çalışma yapılmaktadır. Bu çalışmalar içerisinde Girişimcilik önemli bir yer tutmaktadır.

Kongre’nin ana teması “nitelikli girişimcilik, nitelikli istihdam ve nitelikli işsizlikle mücadele” olarak belirlenmiş ve akademik çevreler, iş dünyası ve kamu kurumları tarafından girişimcilik, istihdam ve kariyer konularının tartışılacağı kongreyi onurlandırmanızı dileriz.

Kongreyle ilgili detaylı bilgi ve kayıt için http://gik.mu.edu.tr/tr

afis-1-logosuz.jpg