Duyuru Arşivi
GSTC SÜRDÜRÜLEBİLİR OTEL EĞİTİMİ
Değerli Üyelerimiz,
05.04.2024 15:11

Sürdürülebilir turizm kapsamında yürütülecek faaliyetlerin etkinliğinin artırılması ve belgelendirme çalışmalarının geliştirilmesi amacıyla 26-27 Nisan tarihlerinde Odamız Konferans Salonunda SÜRDÜRÜLEBİLİR OTEL eğitimi gerçekleştirilecektir.

Eğitimin amacı konaklama sektörü yöneticileri, otel ve işletme sahipleri, konaklama profesyonellerinden oluşan katılımcılara; oteller için sürdürülebilirlik uygulamalarına ilişkin teorik ve pratik bilgiler kazandırmaktır.

Katılımcılar; oteller için sürdürülebilirlik yönetiminin unsurlarını, Sürdürülebilirlik Performans Göstergelerini (KPI) ve GSTC Endüstri Kriterlerini gerçek hayattan örnekler üzerinden inceleyerek, ölçüm, izleme ve raporlama alanında faydalı kaynakları edinebilecekler, bilinen iyi uygulama örnekleri ve yöntemler hakkında bilgi sahibi olacaklardır.

Turizm işletmesi sahipleri ve profesyonelleri, turizm yatırımcıları, yöneticileri ve danışmanları, akademisyenler ve sürdürülebilir turizm konusuna ilgi duyan herkes eğitime katılabilir.

Eğitimin Süresi 12 Saat/ 2 Gün (Yüz yüze) olup, 26-27 Nisan 2024, BODTO Konferans Salonunda gerçekleşecek eğitimin içeriği şöyledir;

Eğitim İçeriği

•          Sürdürülebilir Turizm, Türkiye Sürdürülebilir Turizm Programı ve GSTC

•          Sürdürülebilir turizmde yönetim, iletişim ve raporlama

•          Sürdürülebilir turizmde sosyoekonomik etkiler, faydalar ve fırsatlar

•          Sürdürülebilir turizmde kültür ve miras, olası etkiler, fırsat ve fırsatlar

•          Sürdürülebilir turizmin doğal kaynak boyutu, verimlilik ve olası etkiler

•          Turizmde atık ve kirliliğin azaltılması, atık yönetimi

•          Turizmin ekosistem, biyoçeşitlilik ve doğal çevre üzerindeki etkileri

Değerlendirme ve Belgelendirme

Eğitime katılım zorunludur. Bir katılımcı en fazla 60 dakika devamsızlık yapabilir. 60 dakikadan fazla devamsızlık yapanlar adına katılım belgesi düzenlenmeyecektir.

Katılım belgesi eğitim ücretine dahildir, katılım şartını yerine getiren katılımcılar adına düzenlenerek, e-devlet hesaplarına yüklenecektir. Fiziki belge basımı yapılmayacaktır.

Eğitimin Ücreti (KDV Dahil)

Konaklamalı: 14.725 TL (2 gece konaklama, kahvaltı dahil)

Konaklamasız: 9.500 TL

 

Başvuru ve kayıt işleri için GSTC Sürdürülebilir Otel Eğitim i | SEM | Kapadokya Üniversitesi