BODTO Haberleri
SİGORTA ACENTELERİ KURULTAYINA KATILDIK
Değerli Üyelerimiz,
23.08.2019 15:31

Sigortacılık sektörünün en önemli dağıtım kanalı olan sigorta acentelerini bir araya getiren Sigorta Acenteleri Kurultayı, 22 Ağustos 2019 Perşembe günü TOBB İkiz Kulelerde gerçekleştirildi. İlk kez düzenlenen Kurultay’a Bodrum Ticaret Odası Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Alper Özşeker, sigorta acenteleri il delegeleri, sektörel kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, ticaret/ticaret ve sanayi odalarının ilgili meslek komitesinin sigorta acentesi organ üyeleri, mesleki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, diğer sektör temsilcileri ve de katıldı. 

 

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Kurultay’ın son bölümünde katılımcılara Sigortacılık sektörünün önemi ve gerekliliği üzerinde duran Hisarcıklıoğlu, “Sigorta sektörü sigorta şirketleri olmadan, sigorta şirketleri de acenteler olmadan olmaz” dedi. Oda sisteminin temelinin Anadolu kültüründeki ahilik ve lonca sistemine dayandığını anlatan TOBB Başkanı, sistemin özündeki; mesleki yeterliliği sağlayanları mesleğe kabul etme, kayıt tutma, eğitim verme ve disiplini sağlamak adına gerektiğinde ceza verebilmeyi içeren ögelerin sigorta sektörüne de getirildiğini bildirdi.

 

Sigorta Acenteliği mesleğine ilişkin güncel konuların değerlendirileceği kurultay kapsamında ki katılımcılar, Anıtkabir'i de ziyaret etti.