BODTO Haberleri
BODTO GULET VE TIRHANDİLLER İÇİN ANKARA'DAYDI
Değerli Üyelerimiz,
02.05.2024 16:49

Bodrum Ticaret Odası (BODTO) heyeti bir dizi ziyaret yapmak üzere Ankara'ya gitti. BODTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erdem Ağan ve Gemi İnşaat Mühendisi Fuat Turan'dan oluşan heyet Bodrum'un özgün ahşap tekneleri için görüşmeler yaptı.

Bodrum coğrafi işareti hak ediyor

Coğrafi İşaretler Daire Başkanı Dr. Hakan Kızıltepe ve Başkan yardımcısı Dr. Mehmet Duyar'ı makamlarında ziyaret eden BODTO heyeti Bodrum guleti ve Bodrum tırhandili başvurularının süreci hakkında bilgi aldı. Ziyarette Bodrum guleti ve tırhandilinin özgün yerel özellikleri Başkan Dr. Kızıltepe'ye aktarılarak Bodrum'un bu coğrafi işaretleri hak ettiği vurgulandı.

024-003.jpg

Başkan Kocadon BODTO olarak tescil talebinde bulunduklarını hatırlatırken, "Coğrafi işaret tescil işlemlerini hızlandırmak üzere Sayın Dr. Hakan Kızıltepe ve Dr. Mehmet Uyar ile toplantı yapmayı talep ettik. Kendilerine bizleri ağırladıkları için çok teşekkür ederiz. Umuyorum ki yakın zamanda Bodrum guletimiz ile Bodrum tırhandilimizin coğrafi işaret tescillerini alarak Bodrum'a bu armağanı verebiliriz." dedi.

Ankaralı heyeti Bodrum'a davet eden BODTO yöneticileri gulet ve tırhandilleri yerinde tanıtmaya hazır olduklarını belirttiler.