BODTO Haberleri
ENFLASYONLA MÜCADELE KAPSAMINDA “İNDİRİM KAMPANYASI”
Değerli Üyelerimiz,
11.10.2018 11:53

Tüm bakanlıkların katkısı ve katılımıyla Hükümet tarafından enflasyonla mücadele programı 09 Ekim 2018 tarihinde Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklandı.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu “Enflasyonla Mücadele Programını desteklediklerini belirterek, “81 il ve 160 ilçedeki Odalarımız ve Borsalarımızla birlikte Enflasyonla Mücadeleyi sahipleneceğiz ve firmalarımızın en geniş şekilde katılımı için çalışacağız” diyerek, görüşlerini şöyle dile getirdi; “Türkiye bir defa daha devlet-millet birlikteliğiyle topyekûn bir iktisadi mücadele başlatmıştır. Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından hazırlanan ve Bakanımız Sayın Berat Albayrak'ın liderliğinde başlatılan Enflasyonla Mücadele Programını makroekonomik istikrar için son derece önemli buluyor ve destekliyoruz. Zira artan enflasyon, girdi ve finansman maliyetlerimizi artırmakta, firmalarımızı olumsuz etkilemektedir. Enflasyonla mücadeleyi ne tek başına kamu, ne de tek başına özel sektör yapabilir. Sorumluluk ve görev hepimizindir. Enflasyonla mücadele aynı zamanda işsizlikle, yüksek faizle ve artan girdi maliyetleriyle mücadeledir. Türk özel sektörü, devletimizle birlikte topyekûn bir duruş sergileyecek, elini taşın altına koyacaktır. Bu çerçevede TOBB ve Odalar-Borsalar, her milli konuda olduğu gibi bu konuda da milli bir dayanışma içindedir. 81 il ve 160 ilçedeki Odalarımız ve Borsalarımızla birlikte Enflasyonla Mücadeleyi sahipleneceğiz ve firmalarımızın en geniş şekilde katılımı için çalışacağız.”

Enflasyonla mücadele programı kapsamında indirim kampanyasına katılacak üyelerimiz aşağıdaki linkte tüketici fiyat endeksinde (TÜFE) yer alan maddelere ulaşarak kampanyaya katılabilirler.

Tüketici Fiyat Endeksi Madde Sepeti-Ürünler Listesi (2018)

Bodrum Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut S. Kocadon konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Ülkemiz birlik ve beraberliği her durumda gösterebilen yüce bir millettir. Açıklanan enflasyonla mücadele programı ve ekonomimizin güçlenmesi için yürütülecek tüm faaliyetlerde Bodrum Ticaret Odası olarak desteğimiz sürecektir. Son açıklanan enflasyonla mücadele programı kapsamında başlayan indirim kampanyasında TÜFE'yi etkileyen ürün başlıklarımızda üyelerimiz en az 3 ay süreyle %10 indirim yaparak kampanyaya destek verebilir. Kampanyaya katılacak olan üyelerimizin Odamızla iletişime geçmesini rica eder, daha sağlam ekonomi için üyelerimizin desteğinin önemli olduğunu bir kez daha vurgulamak isterim.” dedi.

Konu kapsamında kampanyaya ilişkin detaylı bilgiler için tıklayınız.