BODTO Haberleri
BODER GENEL KURULU BODTO’DA YAPILDI
Değerli Üyelerimiz,
02.07.2024 11:49

Bodrum Otelciler Derneği olağan seçimli genel kurul yaptı. Tek liste ile gidilen genel kurulda, Ömer Faruk Dengiz’in listesi yeniden seçildi.

Bodrum Ticaret Odası Konferans Salonunda düzenlenen genel kurul, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Toplantıda dernek adına iktisadi işletme açmak, kiralamak veya kiraya vermek için yönetim kuruluna yetki verilmesine karar verildi. Ayrıca dernekte bir kişinin en fazla 2 dönem başkanlık yapabileceği kararlaştırıldı. 

2-066.jpg

Tek liste ile gidilen seçimde mevcut başkan Ömer Faruk Dengiz’in listesi yeniden seçildi. Dengiz, yaptığı konuşmada 3 yıllık dönemde yaptıkları çalışmaları tek tek anlattı. Yeni dönem ile ilgili de konuşan Ömer Faruk Dengiz, konuşmasına şöyle devam etti;

“Şimdi bu sorumluluk ve bilinçle önümüzdeki yeni bir üç yılı dönüşüme ayırmak istiyoruz. Çünkü turizm sektöründe dönüşüme gereksinim var. Fiziksel dönüşüme gereksinim var. Dijital dönüşüme gereksinim var. Tanıtımda dönüşüme gereksinim var. Bütün bu dönüşüm süreçlerinde BODER olarak yine öncü bir rol üstlenmek istiyoruz. Bu yüzden de Mavi Değişim diyerek çıktığımız yolda bir Mavi Dönüşüm süreci başlatıyoruz. Sezonun orta yerinde, bu kadar işinizin gücünüzün içinde bize ve BODER’e ayırdığınız zamanın kıymetini çok iyi biliyoruz. Bu kıymetini daha da artırmak için hepinizi çok çalışmaya davet ediyorum.”

4-052.jpg

Toplantıya katılan Bodrum Kaymakamı Mustafa Çit, bu yıl turizmde iyi bir sezon geçirmeyi temenni ettiklerini dile getirerek “Hepimiz beraber elimizden geleni yapacağız. Turizmin iyi olması için gayret edeceğiz. Umarım sorunsuz bir turizm sezonu geçer.” dedi. Kaymakam Çit, Ömer Faruk Dengiz ve yeni seçilen yönetim kuruluna başarılar diledi. 

5-038.jpg

BODTO Başkanı sektörü değerlendirdi

Toplantıda konuşan BODTO Başkanı Mahmut Serdar Kocadon ise BODERde geçmişten günümüze görev alan değerli yöneticilere ve sektör temsilcilerine emeklerinden dolayı teşekkür ederken, göreve yeniden seçilen Ömer Faruk Dengiz’e başarılar diledi.

Başkan Kocadon konuşmasında şunları kaydetti:

“Sizlerin de bildiği üzere Bodrum, mavi yolculuk turizmi ile birlikte önemli bir turizm yatak kapasitesine sahip. Bodrum Ticaret Odası verilerine göre faal 716, askıda 160 adet olmak üzere konaklama sektöründe toplam 876 adet üyemiz bulunmaktadır. Son 5 yılda turizm yatırımlarımızda ve nitelikli yatak kapasitemizde düşüş görülmekte. Burada imar planlarının yeniden düzenlenmesinin yanında turizmin her kademesinin şekillendirilerek yol haritasının çıkarılmasına ihtiyacımız var.

Tüm bu söylediklerimizin lafta kalmayarak, hayal ettiğimiz Bodrum’un yaşanabilmesi için sektörün birlikte hareket ederek, ortak bir turizm bilinci ile geleceğe adım atması gerekmektedir.

Son 2 yılda artan enflasyon ve döviz kuru ile Bodrum diğer turizm bölgelerine göre daha pahalı bir imaj çizse de işletmelerimizin maalesef ki verimlilikleri oldukça düşmüştür.

Burada tüm bu konuların çözümü için birlikte hareket etmemiz gerektiğini bir kez daha vurgulayarak, Bodrum Otelciler Derneğimize başarı dileklerimi sunarım. BODER her zaman ortak projeler ve faaliyetler yürüttüğümüz ve yürüteceğimiz Odamızın önemli bir paydaşı olacaktır.”

3-056.jpg

BODER ile çok güzel projeler gerçekleştirdiklerini dile getiren Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Toprak, yeni dönemde de bu çalışmaların devam edeceğini söyledi. Toprak, “Bizim amacımız Bodrum’un daha kaliteli turizm anlayışıyla sektörde daha iyi bir şekilde devam etmesini sağlamak. Biz İl Müdürlüğü ve Bakanlık olarak turizmin gelişmesinde önemli rol oynuyoruz. Bu da sizlerin sayesinde oluyor.” diye konuştu. 

Olağan Genel Kurulunda seçilen BODER Yönetim Kurulu Asil Üyeleri ise şu isimlerden oluştu; “Ömer Faruk Dengiz, Gürhan Gider, Alişir Şahin, Yasemin Akpınar, ltır Köylü, Ferah Fatma Kocadon, Ayça Öztürk, Ali Faik Korkmaz, Serkan Yılmaz, Burak Yamak, Caner Arslan, Beste Küçük, Uğur Ayaz, Hasan Aydoğar ve Fatih Cantürk”