BODTO Haberleri
MECLİS TOPLANTISINDA BODTO’NUN 47. YILI KUTLANDI
Değerli Üyelerimiz,
05.06.2024 22:26

Bodrum Ticaret Odası (BODTO) Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda Odanın kuruluşunun 47. yılı kutlandı. Meclis üyeleri 47. yıl pastasını birlikte keserken, Bodrum için birlikte üretmekten ve ticaretin nabzını birlikte tutmaktan dolayı çok mutlu olduklarını ifade ettiler.

2-064.jpg

Meclis Başkan Yardımcısı Sinan Cingöz, bugüne kadar BODTO’ya emek vermiş tüm yönetici ve çalışanlara teşekkür ederken Odanın önemli bir temsili yerine getirdiğine dikkat çekti. Başkan Yardımcısı Cingöz, Bodrum’a kaliteli hizmet sunan saygın bir kurumun yönetiminde olmaktan dolayı çok mutlu olduklarını ifade ederken, Odanın bugün ulaştığı başarılar ve bölgede sağladığı yenilikler konusunda gururlu olduklarını belirtti.

6-023.jpg

Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon ise “Odamızın 47. yılını kutluyor olmaktan dolayı çok duygulu ve gururluyuz. 2005 yılından beri görev aldığım bu kurum Bodrum’da her zaman fark yarattı ve yaratmaya devam ediyor. Bu başarıda geçmiş ve şimdiki dönem tüm organ üyelerimizin, çalışanlarımızın ve Odamız üyelerinin katkısı mevcut.” dedi. Başkan Kocadon en önemli konunun kalite olduğuna değinirken, 10 bine yakın üye ile birlikte kalite çıtasını yükselterek Bodrum’un ticaretine yön vermeye devam edeceklerini vurguladı.

3-054.jpg

Toplantıya konuşmacı olarak katılan Av. Giray Kemer meclis üyeleri ile mesleki deneyimlerini paylaştı. Bir Bodrumlu olarak Ankara’da yaşadığını ancak her ay düzenli olarak Bodrum’a gelip gitmeye devam ettiğini belirten Av. Kemer bu şekilde kişisel motivasyonunu sağladığına dikkat çekti.

Edebiyata olan ilgisini de aktaran Kemer, “Türkçe Dublajlı İtalyan Filmleri Gibiyiz” kitabında yer verdiği Bodrum’un tarihi, kültürü ve sosyal yaşamına dair anekdotları BODTO meclisi ile paylaştı.

5-036.jpg

Yönetim Danışmanı Berker Telek Gelecek Planlamasının Önemine Değindi

Toplantıya davetli olarak katılan Yönetim Danışmanı Berker Telek ise Akreditasyon ve Stratejik Plan hakkında meclis üyelerine aktarımda bulundu ve şöyle dedi: “Stratejik Plan kurumsallaşmanın temel faaliyetlerinden biri. Sürdürülebilir başarının çatı yapısı stratejik plandır. Aslında stratejik plan demek geleceğin tasarlanmasıdır. Geleceğini iyi planlayan kurumlar, şirketler ve kişiler başarıyı yakalar.”

Yönetim Danışmanı Telek, akreditasyon tarihinden de bahsederken, “Bir şeyi iyi yapmak için önce neden sorunun cevabını özümsemek lazım. Neden Akreditasyon sistemleri önemli öncelikle bunu anlamamız gerek. Odalar ve Borsalar işin özünü anlayıp sistemlerini geliştirmeliler.” dedi. Telek konuşmasının devamında şunları kaydetti: “Akreditasyon kurumdaki çalışmaların kişiye bağlı olmasından ziyade bir plan doğrultusunda yönetilmesi sağlar. Sistemin amacı da sürdürülebilir başarıyı sağlamaktır. Biz bunu bir amaç değil araç olarak düşünmeliyiz.”.

Telek, “İnsanlar gelecek planı ve amacı yoksa depresyona girer. Bu kurumlar ve şirketler için de geçerlidir. Kurumlar ve şirketler geleceğini planlamazlarsa ne yapacaklarını bilemezler ve başarıyı yakalayamazlar.” diyerek konuşmasını tamamladı.

8-005.jpg

Mayıs ayı faaliyetleri sunuldu

Mayıs ayı faaliyetleri Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon tarafından meclis üyelerine sunuldu. Başkan Kocadon bu ay içerisinde çok verimli Ankara temaslarında bulunduklarını açıklarken, üyelerin sorun yaşadığı çeşitli konulardan oluşan raporları ilgili mecralara aktardıklarını belirtti. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) 80. Mali Genel Kurul Toplantısı’na katıldıklarının bilgisini paylaşan BODTO Başkanı yine bu ay içerisinde gerçekleşen Muğla Odaları ve Borsa Ortak Toplantısının çok verimli geçtiğine değinerek Muğla’nın tarımı üzerine görüştüklerini belirtti.  

Başkan Kocadon 1. Lig Play -Off finalinde Yeni Adana Stadı'ndaki mücadelede Sakaryaspor'u 3-1 mağlup ederek play-off şampiyonu olup Süper Lig'e yükselen Bodrum Futbol Kulübü’nü de tebrik etti. Kocadon, Bodrum’un sporda gün geçtikçe daha çok adını duyurduğunu vurgularken, “Birlik ve beraberliğimizi koruduğumuz sürece daha nice başarılara imza atacağımıza eminim.” dedi.

7-010.jpg

Toplantının devamında, Mayıs Ayı Mizanı Meclis Üyesi Mahmut Özgür Yağcı tarafından meclis üyelerinin bilgisine sunuldu. Yağcı Odanın elektrik giderlerindeki düşüşün dikkat çekici olduğunu belirtirken, Odaya kurdukları GES sisteminden dolayı yönetim kurulunu bir kez daha  tebrik etti.

4-050.jpg