BODTO Haberleri
BODTO BAŞKANI 19 MAYIS MESAJI PAYLAŞTI
Değerli Üyelerimiz,
19.05.2024 08:52

Bodrum Ticaret Odası (BODTO) Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için bir kutlama mesajı yayınladı. 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlayan mücadelenin bağımsızlığa giden yolda en önemli sembollerden biri olduğuna dikkat çeken Başkan Kocadon mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yolda ilk adımı oluşturan 19 Mayıs 1919’un, 105. yıl dönümünü kutlamaktan dolayı çok gururluyuz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlattığı bağımsızlık mücadelesi ile aziz milletimiz, vatan ve bayrak sevgisini, özgür yaşama kararlılığını tüm dünyaya ilan etmiş, Cumhuriyetimizin kuruluşu için verilen mücadele ve gösterilen azim diğer milletlerin bağımsızlık mücadelesine de örnek olmuştur.

Milli Mücadelenin başlangıcı olan bu anlamlı gün, Türk Gençliğine bayram olarak armağan edilmiştir. Gençlik, bir milletin geleceği demektir. Gençleri çağdaş koşullarda iyi eğiterek, onların refah ve mutluluk içinde yaşamasını sağlayarak yarınlara hazırlayan milletler, geleceğe güvenle ve umutla bakabilirler. 

Şanlı tarihi ile kurulan Cumhuriyetimizi korumak için hepimize özellikle de Atatürk’ün Cumhuriyeti emanet ettiği gençlere büyük görevler düşmektedir. Gençlerimizin bu emanete sahip çıkarak, çok çalışarak Cumhuriyetimizi geleceğe taşıyacaklarından şüphem yoktur.

Bu anlamlı günün yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı büyük bir gururla ve en samimi duygularımla kutluyorum.”

19mayis_24.jpg