Duyuru Arşivi
BAŞKAN KOCADON ACI OT FESTİVALİNE DESTEK VERECEK
Değerli Üyelerimiz,
01.02.2024 16:45

Ortakent-Yahşi Yalılarını Geliştirme ve Mavi Bayrak Derneği (OYDER) Bodrum Ticaret Odası’nı ziyaret etti.

OYDER Başkanı Öncel Erkal, Başkan Yardımcısı Barış Aras, Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri Uğurcan Helvacı, Onur Kanca ve Kemal Özsert 9-10 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek Acı Ot Festivali hakkında Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon ile fikir alışverişinde bulundu.

Başkan Kocadon Acı Ot Festivalini çok önemsediklerini belirtirken festivale her türlü katkıyı vermeye hazır olduğunun altını çizdi. “Denizcilik kültürümüz gibi gastronomik kültürümüz de çok değerli. Bodrum’un yenilebilir otları mutfağımızın vazgeçilmezi ancak bunları daha fazla tanıtmaya ve daha fazla korumaya ihtiyaç var.” diyen Kocadon kışa hareket katacak Acı ot Festivaline herkesi davet ettiğini belirtti.

a3.jpg

OYDER Başkanı Öncel Erkal ise desteklerinden dolayı BODTO Başkanına teşekkür ederken, Acı Ot festivalinin 5. Kez gerçekleşeceğini ve bu yıl ünlü şeflerden Ege yemekleri şovlarına yer vereceklerini açıkladı. “Festivalde yerli üreticilerimizin doğal ürünleri ziyaretçilerimiz ile buluşurken bir yandan da önemli konuklarımız ile çeşitli workshoplar, söyleşiler ve kültürel etkinlikler yapacağız.” diyen Erkal herkesi Bodrum mutfağını yakından tanımaya beklediklerini duyurdu.

a2.jpg