BODTO Haberleri
TIRHANDİLLER VAZGEÇİLMEZİMİZ
Değerli Üyelerimiz,
29.11.2023 13:16

Tırhandil Cup Organizasyon Komitesi Başkanı Erim Önüt ve Yarış Komitesi Başkanı Mehmet Can Kasa 28 Kasım Salı günü BODTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erdem Ağan’ı ziyaret etti. BODTO Başkanları Tırhandil Cup’ın kendileri için çok önemli olduğunun altını çizerken BODTO’nun yarışlarda ana sponsor olmaya devam edeceğini belirterek Tırhandil Cup’ta yarışacak tüm denizcilere başarılar diledi.

“Bodrum’da kış turizminin olması için yat yarışları vazgeçilmezdir. Bodrum’un özgün tırhandilleri, guletleri bu sularda süzüldüğü sürece ve Bodrum’un çetin denizcileri yelken açtığı sürece Bodrum kimliğini korumaya devam edecektir.” diyen Başkan Kocadon Tırhandil Cup’ın da tıpkı The Bodrum Cup gibi zamanla uluslararası bir marka haline gelmesini umduğunu söyledi.

Başkan Yardımcısı Erdem Ağan ise ziyarette şunları kaydetti: “Tirhandillerimiz, guletlerimiz, mavi yolculuğumuz ve denizcilik kültürümüz Bodrum’un en önemli değerleridir. Bu değerleri korumak için ise onları yaşatacak organizasyonlara ve bu değerleri turizmde değerlendirecek anlayışa ihtiyaç var. Biz de buradan yola çıkarak yarışların başladığı 2017 yılından beri tırhandil Cup’ın en büyük destekçisiyiz. Amacımız tırhandillerimizin tanıtımına katkı sağlamak ve tırhandil ustalarımızı onore etmek. Organizasyonumuza destek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Tüm denizcilerimize de yarışlarda başarılar diliyorum.”

Tırhandil Cup’ın 25-26 Kasım’da yapılması planlanan ilk etabı olumsuz hava şartlarından dolayı ertelenirken ilk etabın gerçekleşeceği tarihlerin yakın zamanda duyurulacağı belirtildi.

336.jpg