Duyuru Arşivi
KOSGEB MİKRO VE KÜÇÜK İŞLETMELERE (MKİ) HIZLI DESTEK PROGRAMI
Değerli Üyelerimiz,
30.05.2022 10:44

Mikro ve Küçük İşletmelere (MKİ) Hızlı Destek Programı’nda başvurusu onaylı işletmelerin ödeme talep edebileceği son tarih, 13 Haziran 2022’ye kadar uzatıldı

 Covid-19 salgınından etkilenen mikro ve küçük işletmelerin salgın şartlarında faaliyetlerini sürdürmeleri ve geçmiş dönem ortalama istihdam seviyelerini koruyarak yeni personel istihdam etmeleri için uygulanmakta olan “KOSGEB Mikro ve Küçük İşletmelere (MKİ) Hızlı Destek Programı”nın başvuruları 31 Aralık 2021 – 31 Mart 2022 tarihleri arasında alınmıştı.

Program başvurusu onaylı olan MKİ’lere, şartlara uygun yeni personeli 12 ay boyunca istihdam etme taahhüdü karşılığında, yeni istihdam edilecek her bir personel için 100 Bin TL faizsiz ve teminatsız geri ödemeli destek veriliyor.

Program başvurusu onaylı işletmelerin şartlara uygun personeli istihdam etmeleri ve personel bilgilerinin SGK kayıtlarına yansımasının ardından başvuru sistemi üzerinden online olarak Ödeme Talep Formu doldurmaları gerekiyor.

Ödeme Talep Formu onay işlemini süresi içinde tamamlayamayan işletmeler için bu tarih 13 Haziran 2022’ye kadar uzatıldı.