Duyurular
YACHTSHOW EURASIA 14 HAZİRAN’DA PALMARİNA’DA
Değerli Üyelerimiz,
07.06.2017 14:09

“İkinci El Ve Denize İnmeye Hazır Sıfır Tekneler Yachtshow Eurasıa'da Denize Açılacak..”

 

Yaz sezonunda teknesini değiştirmek veya yeni bir tekne almak isteyenler, ikinci el alarak daha ucuza tekne sahibi olmak istenler için denize inmeye sıfır hazır stok tekneler ve ikinci el tekneler Yachtshow Eurasia'da görücüye çıkmaya hazırlanıyor. Bu yıl ilk kez Bodrum Palmarina'da düzenlenecek olan Yachtshow Eurasia'da ikinci el ve denize inmeye hazır sıfır tekneler yeni sahiplerini arayacak. 14 Haziran'da kapılarını açacak olan Yachshow Eurasia'da 11 tanesi lansman teknesi olmak üzere 180 tekne satışa sunuluyor. Katar, Suudi Arabistan, Kuveyt, Dubai gibi Ortadoğu ülkelerinden yoğun ziyaretçi talebi alan Yachtshow Eurasia, İngiltere, Rusya, Azerbaycan gibi ülkelerden özellikle ikinci el tekneler için ziyaretçi ağırlayacak. Birçok ünlü ismin teknesinin de satışa çıkacağı Yachtshow Eurasia'da, boyutları 3 Metre ile 45 metre arasında değişen tekne satışa sunuluyor. En ucuzu 27 bin Tl'den başlayan teknelerin en pahalısı ise 28 Milyon Tl.

Via Fuarcılık; sektörün en başarılı buluşma noktası olan Boatshow organizasyonlarını sektörün ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda geliştirmeye devam ediyor. Mayıs 2016'da Viaport Marina'da ilki düzenlenen Yachtshow Eurasia Fuarı; sektörün talepleri doğrultusunda bu yıl Bodrum Palmarina'da düzeenlenecek. Yachtshow Eurasia; tasarım tekne sipariş dönemini kaçırmış olan deniz tutkunlarını denize inmeye hazır sıfır teknelerle buluştururken, bütçesine uygun daha ucuza tekne sahibi olmak isteyenler için de ikinci el tekne fırsatları sunuyor.

Türkiye'de Son beş yılda %60 büyüyerek ayrı bir sektör haline gelen İkinci el tekne pazarı, Yachtshow Eurasia desteği ile Uluslar arası alanda iddialı hale geldi. Bu yıl, 14 Haziran'da Bodrum Palmarina'da kapılarını açacak olan Yachtshow Eurasia'da ikinci el tekneler ve denize inmeye hazır sıfır stoktan tekneler yeni sahiplerini arayacak. Daha düşük bütçeyle tekne sahibi olmak isteyenlerin beklediği Yachtshow Eurasia'da, sıfır tekneler bu yıl %50'ye varan indirimlerle cazip hale gelirken, sıfır teknelerde %70'e varan indirimler var.

Yerli yabancı 250 markanın yerini ayrıttığı Yachtshow Eurasia'da 180 tekne görücüye çıkacak. Satışları devam eden fuarda, sayının 200'e çıkması bekleniyor. Deniz Yatçılık, 5 teknesi ve dünyaca ünlü markaları ile Yachtshow Eurasia Palmarina Bodrum'da yerini alırken, sektörün en önemli yerli üreticilerinden Mengi Yay Yatçılık'da en özel ve iddialı yatlarıyla fuarda yerini ayırttı.

DENİZ YATÇILIK, YACHTSHOW EURASIA'DA UNUTULMAZ BİR SHOW'A HAZIRLANIYOR..

Deniz Yatçılık 5 teknesi ve dünyaca ünlü markaları ile Yacht Show Eurasia Palmarina' da showa hazırlanıyor.

Absolute Navetta 52

Absolute 64 Fly

Absolute 52 Fly

Absolute 56 Hardt Top

SeaRay 605 Sundancer

Modelleri ile Bodrum Palmarina'da düzenlenecek olan Yachtshow Eurasia'da yer alan Deniz Yatçılık, ziyaretçilere birçok sürprizler sunacak.

En ucuzu 27 bin Tl, en pahalısı 28 Milyon Tl olan 180 teknenin görücüye çıkacağı Yachtshow Eurasia, bu yıl ilk kez çoğunluğunu Katar, Suudi Arabistan, Dubai, Kuveyt, Lübnan gibi ülkelerden Ortadoğu'lu ziyaretçi ağırlayacak. Önceki yıllarda, ikinci el teknelere Avrupa ve BDT ülkeleri yoğun ilgi gösterirken Ortadoğu'dan alıcılar sıfır tekneleri tercih ediyordu.

Sektörün lider tekne ve marin ekipman firmaları, Broker firmaları, Charter firmaları da fuara katılarak, ikinci el tekne satın almak isteyenlere kaçırılmayacak avantajlar sunacak. Teknesini yenilemek, eksik ve ihtiyaçlarını gidermek isteyenler de fuara katılan sektörün ekipman firmaları ile buluşarak hem birçok seçeneği bir arada bulacak hem de farklı fiyat aralıkları içinde tercih yapma imkanına kavuşacak. Yacht Show Eurasia'da, boyları 3 Metre ile 45 Metre arasında değişen 180 teknenin yanı sıra her gün yapılacak farklı etkinliklerle dünya standartlarında bir  Yacht Show sunulacak. Bodrum Palmarina'da düzenlenecek olan Yachtshow Eurasia'da ziyaretçiler tekneleri deniz üzerinde test etme imkanı da bulacak.

DÜNYADA İKİNCİ EL TEKNENİN MERKEZİ TÜRKİYE OLDU..

Tasarım Tekne üretiminde her yıl ortalama yüzde 8 büyüyen Türkiye Yat sektörü, son yıllarda ikinci el tekne alıcılarının gözdesi oldu. Son 5 yılda %60 oranında büyüyen ikinci el tekne pazarına en fazla talep Avrupa ülkelerinden gelirken, Rusya ve Ortadoğu ülkeleri bu yıl ilk kez Yachtshow Eurasia'da ikinci el teknelere yoğun ilgi gösterdi. Sıfırı kadar iyi bakılmasına rağmen ultra lüks tekneler dahi 5 yıl içinde %40 fiyat kaybına uğruyor. Sahibinin isteğiyle özel yapılan iç dekorasyonu da kattığınızda ikinci el lüks mega yatlar, motor yatlar da 5 yıldan sonra sıfırına göre yaklaşık %60'a varan avantajla sahip olunuyor. Denize inmeye hazır sıfır Stok tekneler ise, sezon başladığı için %50'ye varan indirimlerle satışa çıkıyor.

 

              

RAKAMLARLA YACHT SHOW EURASIA

Tarih                           : 14-18 Haziran 2017

Fuar Alanı                   : Palmarina, Bodrum

Katılımcı Firma Adedi : 100+

Sergilenen Tekne Adedi        : 180+

Katılımcı Marka Adedi           : 250+

Beklenen Ziyaretçi                : 15.000+ (yerli), 5000+ (Yabancı)

Ziyaret Saatleri                      : 16:00 – 23:00

Sergilenecek Ürünler : Motoryat, Yelkenli, Sürat Teknesi, Tekne Üreticileri ve Tekne Distribütörleri, Broker Firmalar, Deniz Ekipmanları, Charter Firmaları, Deniz Motosikleti, Motor ve Bot.

 

İLETİŞİM:

VİA FUARCILIK A.Ş.

T: (216) 560 18 42 - www.yachtshoweurasia.com.trinfo@viafuar.com