Duyuru Arşivi
TR EXTREME TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA EV SAHİBİ BODRUM
Değerli Üyelerimiz,
08.08.2017 15:11

TR Extreme Bodrum Off Road Racing ATV, UTV, ENDURO Türkiye Şampiyonası Gece Yarışı 5 Ağustos Cumartesi günü Bodrum Belediye Meydanı'nda verilen magazin startı ile başladı. Bodrum Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Atilla Serttaş'ın da organizasyonunda olduğu yarış ile Bodrum'un aynı zamanda spor turizmi için de ne kadar uygun bir yer olduğu bir kez daha ortaya konmuş oldu. Saat 18.00'da Kızılağaç parkurunda başlayan yarışlardan sonra gece sahneye çıkan Can Gox caz ve blues tarzı şarkılarıyla büyük beğeni topladı.

“Turizmin geleceği spordadır.”

Şampiyona hakkında basın mensuplarına bilgiler veren organizasyonun sorumlularından BODTO Yönetim Kurulu Üyesi işletmeci Atilla Serttaş, Türkiye'nin pek çok ilinden çok sayıda sporcunun bu etkinlik sayesinde Bodrum'a geldiğini belirterek, “Bu şampiyonada 2 zamanlı ve 4 zamanlı enduro motosikletler, 2 çeker ve 4 çekerli ATV'ler yarıştı. Bir de Bodrum markası olan Tr–Extreme tarafından düzenlenen özel UTV yarışı yapıldı. Dünya standartlarında da bir gece yarışı var. Biz Bodrum olarak ülkemizdeki bu yarışların çıtasını yukarı taşımaya uğraşıyoruz. Zaten Türkiye'de ilk enduro motor yarışları Bodrum'da başlamıştı. Turizmin geleceği spordadır diyoruz.”  dedi ve şampiyonaya kendisinin de katıldığını sözlerine ekledi. 

Bodrum'da ilk defa yapılan gece yarışlarına Türkiye'nin farklı bölgelerinden gelen 67 sporcu hem parkurdaki zorluklarla hem de ilk defa gece yarışmanın verdiği heyecanla mücadele etti. Türkiye Enduro Şampiyonası 3. Ayağı, ATV Şampiyonası 2. Ayağının yapıldığı yarışlarda özel klasmanda UTV yarışları da yapılırken, yarışlara seyircinin ilgisi de yoğun oldu. Bodrum yarışı Enduro Test (3 km), Ekstrem Test (2 Tur-2 km) ve Ara etaptan (14,8 km) oluştu.

5 Ağustos Cumartesi günü ATV-UTV süper test etabında ödüller gece düzenlenen törenle verildi. Yarışlarda Alper Güleren beşinci, Orçun Koral dördüncülük elde etti. Üçüncülük kupası İzmir'den katılan Murat Nalçakar'a gitti. Kupayı, Çağdaş Holding'ten Mustafa Karabak verdi. ATV-UTV süper test etabı ikincilik kupası TR-Extreme ekibinden Çağdaş Çağlar'ın oldu. Çağlar'a kupasını Bodrum İlçe Jandarma Komutanı Ömer Faruk Karaşahin verdi. Şampiyonluk kupası ise yine TR-Extreme ekibinden Ertuğrul Danişment'e gitti. Kupayı, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon verdi. Dereceye giren sporculara toplam 12 bin TL para ödülünün yanı motosiklet, lastik, kask, eldiven gibi çeşitli hediyeler dağıtıldı.