Duyuru Arşivi
NEVAHENK İLE NOSTALJİK BİR KONSER
Değerli Üyelerimiz,
12.06.2017 13:39

Bodrum Ticaret Odası öncülüğünde ve Bodrum Belediyesi'nin ev sahipliğinde, 10 Haziran Cumartesi gecesi, Herodot Kültür Merkezi'nde NevAhenk Türk Sanat Müziği konseri gerçekleşti.

Engin Tarı'nın şefliğinde, Basri Batıkarayel'in koordinasyonunda sahneye çıkan toplulukta, kemanda Aydın Varol, tanburda Hulusi Babalık, kemençede Lale Duğa, udda Mete Edman, kanunda Kahraman Şirin, ritimde Osman Aksüzoğlu, viyolonselde Serdar Açın ve neyde Tolga Duran eşliğinde şarkılarını seslendirdi. Koronun solistleri asında ise Alper Çemen, Arif Tansu Trak, Ferda Tarı, Fethi Kurban, Gülce Kureyş, Handan Oduncu, Merve Erdoğan, Mustafa Akdağ, Sait Berker Seymenoğlu ve Yeliz Batmaz yer aldı. 

Ferahfeza makamında giriş taksimi ile başlayan bölümde “Ey Kaşı Keman Tir-i Müjen Canıma Geçti” adlı eserin seslendirilmesiyle başlayan konserde Sanat Müziği'nin seçkin eserlerini sunan koro, Bodrumlu sanatseverlere müzik ziyafeti yaşattı.  Bestesi Sadettin Kaynak'a, güftesi Karacaoğlan'a ait olan “İncecikten Bir Kar Yağar Tozar Elif Elif Diye”, Hicazkar Geçiş Taksiminde “Neden Gücendin Sen Bana”, “Gül Dalında Öten Bülbül Olsam” gibi eserler okunurken kapanış Yağcılar Zeybeği ile yapıldı.