Fuarlar

TRAVEL TURKEY İZMİR TURİZM FUAR VE KONGRESİ 6- 8 ARALIK 2018 TARİHLERİ ARASINDA  fuarizmir'de

Türkiye’nin turizm alanındaki en önemli buluşmalarından biri olan Travel Turkey İzmir-Turizm Fuar ve Kongresi, İZFAŞ İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri A.Ş ve TÜRSAB ortaklığıyla 12. kez 6 - 8 Aralık 2018 tarihleri arasında fuarizmir’de gerçekleşecektir. 

Geçtiğimiz yıl, 36 ülkeden ve 60 ilden toplam bin 179 katılımcının yer aldığı fuarda bu yıl 36 ülke ile 54 ilden bin 284 katılımcı yer aldı. Geçtiğimiz yıl, 63 ülkeden 38 bin 587 kişinin ziyaret ettiği fuar, bu yıl 44 bin 589 kişi tarafından ziyaret edildi.

  FARKLI DESTİNASYONLARIN BULUŞMA NOKTASI

Sektörün başarılı organizasyonu Travel Turkey İzmir, 2018 senesinde de her yıl artan yerli ve yabancı katılımlarıyla  büyümeye, katılımcılarına fırsatlar sunmaya ve dünya turizm sektöründe bilinirliğini artırmaya devam edecek. Ülkemizin ve çok sayıda ülkenin turizm zenginliklerini, yerli ve yabancı turizm yatırımcılarına, acentalara, satın alıcılara ve tatil planı yapmakta olan son tüketicilere göstermeyi hedefleyen fuar, farklı destinasyonlardan çok sayıda katılımcıya ev sahipliği yapmaktadır.

SPEED NETWORKING   

Travel Turkey İzmir Fuarı kapsamında her yıl olduğu gibi bu yıl da fuara katılan firmalarla işbirliği yapmak üzere dünyanın farklı bölgelerinden Türkiye’ye turist gönderen tur operatörleri ve seyahat acentalarının karar vericileri fuara davet edilmektedir. Türk Hava Yolları’nın destekleriyle gerçekleştirilen bu özel program çerçevesinde, yurtdışından gelecek olan özel delegasyonlar fuar alanında özel ayrılan "SPEED NETWORKİNG" alanında stant sahibi turizmcilerimiz ile bir araya gelerek iş bağlantıları yapmaktadır. Daha fazla bilgi için “Hosted Buyer” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

KOSGEB VE İZMİR TİCARET ODASI DESTEKLERİ DEVAM EDİYOR
Fuarımız bu yıl da KOSGEB ve İZMİR TİCARET ODASI (İTO) tarafından teşvik verilecek fuarlar arasında yer almaya devam etmektedir.  KOSGEB en fazla 50 m2’ye kadar, m2 başına 100.-TL , İzmir Ticaret Odası ise üyelerine 12 m2’ye kadar teşvik imkanı sunmaktadır.  

Daha fazla bilgi için, Travel Turkey İzmir ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

 

EMITT (31 Ocak - 03 Şubat, 2019)

TURİZM SEKTÖRÜNÜN BULUŞMA NOKTASI

Dünyanın en büyük beş turizm fuarından biri olan, Türkiye ve dünya turizm sektörünü aynı platformda bir araya getiren sektörün en önemli uluslararası buluşma noktası EMITT Turizm Fuarı 21 yıldır sektöre yeni iş ve işbirliği fırsatları sunan turizm zirvesidir. 16 yıl içerisinde dünyanın en büyük ilk beş turizm fuarı arasında yer alan EMITT Turizm Fuarı, her geçen yıl artan katılımcı ve ziyaretçi sayısıyla bölge sektörünün büyümesine doğrudan katkı sağlıyor.

20 YILLIK UZMANLIKLA, ULUSLARARASI BİR İŞ PLATFORMU 

Emitt Turizm Fuarı sadece Türk turizm sektörünün değil, dünya turizm sektörünün en büyük buluşma noktasından biri. Her yıl 80’den fazla ülkede ziyaretçi ve katılımcıları bir araya getiren bir iş platformudur.
 

HEM PROFESYONEL , HEM TATİL ZİYARETÇİSİ

EMITT, turizm sektörü profesyonellerinin bir araya geldikleri ticari bir platform olmasının yanı sıra tatil tüketicileri de fuarı ikinci gününden sonra ziyaret edebiliyor.
EMITT’te 80 ülkeden ziyaretçiler, kalıcı iş fırsatları yakalıyor, erken rezervasyon kampanyaları ile daha uygun fiyatlarla tatillerini gerçekleştirebiliyor.

ÜRÜN GRUBU ÇEŞİTLİLİĞİ
Konaklama turizmden otel ekipmanlarına , eğlence turizminden sağlık&spa turizmine 13 farklı ürün grubu Emitt’te sergileniyor. Salonlar ürün grubu kırılımına göre düzenlenerek ziyaretçilerin daha verimli bir fuar geçirmesi sağlanıyor. Ürün gruplarından bazıları;

  • Konaklama Turizmi
  • Seyahat Hizmetleri
  • Sağlık & Spa Turizmi
  • Ulaşım Hizmetleri
  • Bilişim & Yazılım Hizmetleri
  • Organizasyon Hizmetleri
  • Ulusal ve Uluslar Arası Tanıtma Büroları Ve Sivil Toplum Kuruluşları
  • Eğlence Turizmi
  • Otel Ekipmanları
  • Finans, Sigorta ve Denetim Hizmetleri

 
  FUAR BİLGİLERİ

•Fuar Tarihleri: 31 Ocak - 03 Şubat, 2019 (Perşembe, Cuma, Cumartesi, Pazar)
•Fuar Saatleri: 10:00 – 18:30
•Fuar Alanı: Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi E-5 Karayolu, Gürpınar Kavşağı, Beylikdüzü / Büyükçekmece 34522 İstanbul – Türkiye
 

HABER ODASI