Fuarlar

BODRUM TİCARET ODASI BODRUM STANDI İLE TANITIMA KATKI VERİYOR

Bodrum Ticaret Odası, Bodrum’un tanıtımına katkı vermek ve üyelerine toplantı ortamı sunmak için fuarlara katılmaktadır. Son olarak Odamız 8-10 Aralık tarihleri arasında 16. TTI İzmir Uluslararası Turizm Fuar ve Kongresi’nde Bodrum standı kurmuştur.

Fuarlar BODTO tarafından aynı zamanda paydaşların bir araya geldiği ve stratejik kararlar aldığı ortamlar olarak da görülmektedir. Bir prestij aracı olan fuarlarda Bodrum Ticaret Odası odağına Bodrum’u koyarak stantta sadece Bodrum logosunun kullanılmasına özen gösterir.

Fuar katılımları için geniş çaplı bir organizasyon planı yapılarak tüm detaylarla ilgilenilir. Bu konuda Odadaki Kurumsal Yönetim Sistemi kapsamında Fuarlar Alt Süreci kurulmuş olup organizasyon için iş bölümü yapılır. Fuara hazırlık ve fuar sonuç raporları hazırlanarak süreç çalışması sisteme kaydedilmektedir.

Fuarlarda hem Bodrum’un değerleri sözlü olarak ve basılı materyallerle anlatılmakta hem de üyelerinin doğrudan yerli ve yabancı iş dünyası ile buluşması sağlanmaktadır. Turizm profesyonellerinin üyelerimizle bir araya geldiği fuarda üyelerimiz kendilerine hazırlanan konforlu alanlarda iş görüşmeleri yapabilmektedir. Ayrıca fuarlar, Bodrum Ticaret Odamızın ve sektör temsilcilerinin ulusal ve uluslararası kurum ve kuruluşlarla buluşması için de platform oluşturmaktadır. Fuarlarda “Bodrum Standı Hepimizin” teması yaşatmaya çalışılarak diğer paydaşlarımızdan da yapıcı katkılar beklenmektedir.

Fuar katılımlarında tanıtımda belli bir konsept belirlenerek görseller ve tanıtım filmleri seçilmektedir. Örneğin TTI İzmir turizm fuarında Agro-gastro turizm işlenmiş ve bu alanda tanıtım yapılmıştır.

2018-2023 Stratejik Planımızın temel politikası olan sürdürülebilirlik konusunda da fuarlar önemli bir yer oluşturmuştur. Hazırlamakta olduğumuz 2023-2028 Stratejik planında da fuarlar özellikle uluslararası ilişkilerin kurulması için fırsat ortamları olarak görülmektedir.

2006 yılından beri katıldığımız fuarların sürdürülebilirliği aynı zamanda başarısını da ortaya koymaktadır.

Odamızın 2023 yılında Bodrum standı açacağı fuarlar arasında Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT yer almaktadır. Ayrıca TOBB’un listesinde yer alıp üye faydası sağlayacak çeşitli sektörlere ait fuarlar konusunda da duyuru yapılmaktadır.

 

 

emitt-logo.png

DÜNYANIN EN BÜYÜK 5 TURİZM FUARINDAN BİRİ: EMITT

8-11 Şubat 2023

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi, İstanbul

 

26. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT, dünyanın en büyük beş turizm fuarından biridir.

EMITT Turizm Fuarı 25 yıldır, Türkiye’de pek çok yeni tatil ve turizm destinasyonu oluşmasına ortam hazırlayan, Türkiye’de şehirlerin hatta köylerin markalaşmasına ve yerli yabancı turistle buluşmasına ev sahipliği yapan turizm sektörünün dünyaya açılan en önemli kapısı. Fuar, tüm katılımcılara, profesyonel yerli ve uluslararası ziyaretçilere yeni iş ve iş birliği olanakları sunabilen bir platform.

EMITT’e her yıl ülke pavilyonları, tatil destinasyonları, yaz ve kış turizmi ve outdoor turizmi destinasyonları, oteller ve turist merkezleri, tur operatörleri ve acenteler katılıyor.

Fuar bu yıl 8-11 Şubat tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

Fuarda 7. Hol’de Bodrum standı kurulacak olup 126m2’lik bir alanda bölgenin tanıtımı gerçekleştirilecek.

 

HABER ODASI