BASIN BÜLTENLERİ
H3A- BODRUM HERODOT ÜÇÜNCÜ YAŞ AKADEMİSİ BASIN BİLDİRİSİ
Tarih: 23 Eylül 2011 Cuma 08:45

Bodrum Herodot Üçüncü Yaş Akademisi, Bodrum Ticaret Odası ve Bodrum Rotary kulübünün destek ve katkılarıyla , Eylül 2011’de başlayıp Nisan 2012’de son bulacak bir “Kültür ve Tarih” konferansları dizisi tertiplemiştir.

 

Ayda bir yapılacak bu konferansları, Türkiye’den ve yurtdışından davet edilecek seçkin akademisyenler ve kültür adamları verecektir. Saat 14.30’da başlayacak bu konferanslar, Yarımada’da yerleşmiş yabancılara yönelik bir kültür hizmeti olarak, saat 15.30’a kadar İngilizce yapılacak; bunu takiben, ana konferans, Türkçe olarak saat 15.30’da başlayacaktır.

 

Aynı günün akşamı, konuşmacı Bodrum Rotary Kulübünün tertiplediği yemeğin misafiri olarak, konunun 20 dakikalık bir özetini sunacaktır.

 

Yıl sonuna kadar verilmesi planlanan konferanslar şöyledir:

 

27 Eylül Salı: “Türkiye’de ve Dünya’da Medya Nereye Gidiyor?” Konuşmacı Prof. Dr. Haluk Şahin, Bilgi Üniv.

 

28 Ekim Cuma: Anadolu’da Uygarlığın Doğuşu ve Avrupa’ya Yayılımı. Yeni Kazılar ve Yeni Bulguların Işığında Türkiye’de Neolitik Dönem.” Konuşmacı Nezih Başgelen, arkeolog, yazar ve yayıncı.

 

25 Kasım Cuma:Kent Arşivi ve Yerel Tarih Müzeciliği: İzmir ve Bozcaada Örnekleri” Konuşmacılar Dr. Oktay Gökdemir İzmir Ahmet Priştina Kent Arşivi ve Tarihi Müzesi Müdürü, Hakan Gürüney Bozcaada Yerel Tarih Müzesi kurucusu.

 

22 Aralık Perşembe:  “Milas, Bodrum, İstanköy Üçgeninde Yahudi Kültürü ve İzleri”  Konuşmacı Sara Pardo tarih araştırmacısı ve yazar.

 

Selçuk Şahin: 0533-695 5435; selchukshahin@gmail.com

 

Semih Adıyaman. 0532- 216 6248: semihadiyaman@gmail.com

Diğer Basın Bültenleri