BASIN BÜLTENLERİ
KIRSAL KALKINMA DESTEKLERİ 13. ETAP BİLGİLENDİRME SUNUMU BODTO’DA GERÇEK
Tarih: 28 Ağustos 2019 Çarşamba 10:27

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğ kapsamında 13.etap başvuruları öncesinde bilgilendirme sunumu 23 Ağustos 2019 Cuma günü Bodrum Ticaret Odası konferans Salonunda gerçekleşti.

Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şubesi tarafından organize edilen toplantıya İl Tarım ve Orman Müdürü Enver Aydın, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü İbrahim Kalkan, Bodrum İlçe Tarım ve Orman Müdürü Fahrettin Doğan, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünden Ziraat Mühendisi Durmuş Çakır, Ak Parti İlçe Başkanı Ömer Özden, Yönetim Kurulu Üyesi Erhan Ünaldı, Bodrum Ticaret Odası Meclis Başkanı İlhan Ersan ve Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut S. Kocadon ile birlikte üreticiler ve yatırımcılar katıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı İlçe Müdürlüğü tarafından yapılan sunumla, destek programının detayları paylaşıldı.

Başvuruların Bakanlığın web sitesi üzerinden elektronik ortamda 30.09.2019 tarihine kadar tamamlanması gerektiği, ekonomik ve kırsal ekonomik altyapı yatırımlarında projelerin kabul edileceği, bitkisel ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması, hayvansal ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması, su ürünlerinin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması, soğuk hava deposu, çelik silo, hayvansal ve bitkisel orijinli gübre işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması, yenilenebilir enerji kullanan yeni sera, yenilenebilir enerji üretim tesisleri, tarımsal üretime yönelik sabit yatırımlar ile kırsal ekonomik alt yapı yatırım konularından; kırsal turizm yatırımları, çiftlik faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik altyapı sistemleri, el sanatları ve katma değerli ürünler, bilişim sistemleri ve eğitimi yatırımları değerlendirileceği konusunda bilgi aktarıldı.

Katılımcıların sorularının cevaplanmasının ardından sunum sona ererken, Tarım ve Orman Müdürlüğü temsilcileri BODTO’yu ziyaret ederek, destek programının hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Bodrum Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut S. Kocadon yaptığı konuşmada; “Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından yürütülen bu destek programı KOBİ statüsündeki işletmelerimizle, iş geliştirmek isteyen üreticilerimizin faydalanabileceği oldukça önemli bir destek olarak kırsal alanda kalkınmayı sağlayarak rekabetin, kurumsallaşmanın ve yenilikçiliğin önünü açarak, ekonomik kalkınmaya olumlu etki edeceğini düşünüyorum. Bu nedenle KOBİ’leri, üretici kooperatif-birlikleri ve üreticileri bu programdan yararlanmaya davet ediyorum. “diyerek görüşlerini dile getirdi.

Ziyaret ve toplantı Bodrum tarım ve kırsal turizm faaliyetlerinin değerlendirilmesi ile son buldu.

Diğer Basın Bültenleri