TARIMSAL HİZMETLER DAİRE BAŞKANI İLE GÖRÜŞTÜK

Bodrum Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Akkaya, Muğla Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Buket Kallem ile görüştü. Biyolog Pınar Gitmez’in de yer aldığı görüşmede coğrafi işaretli ürünler ve Bodrum mandalina bahçelerinin durumu gündeme alındı.

Başkan Kocadon bahçelerin ticari getirisinin bakım maliyetlerini karşılamadığına dikkat çekerken, bahçelerin korunması adına neler yapılabileceği hakkında Başkan Kallem ile istişare etti.

“Mevcuttaki Bodrum mandalinası bahçelerinin sürdürülebilir şekilde korunabilmesi için agro turizmde nasıl yer alabileceği ve tarımsal desteklemelerimizde neler yapabileceğini görüştük.” diyen Başkan Kallem, BODTO Başkanına konuyla ilgili halkın taleplerini ilettiği için teşekkürlerini sundu.

Görüşmede ayrıca "Bodrum Dilmit Zeytininin Avrupa Standartlarına uyumlu şekilde Coğrafi İşaretinin Alımı" projesinin tanıtımını gerçekleştirilirken BODTO yöneticileri projeye gerekli katkıyı vereceklerini ifade ettiler.

https://www.bodto.org.tr/ sitesinden 13.07.2024 tarihinde yazdırılmıştır.