KARADAĞ İLE AGRO TURİZM GÜNDEME ALINDI

Karadağ’dan Tarım Orman ve Su Yönetimi Bakanı Alexandar Stijovic ve beraberindeki heyet için 13 Kasım Cumartesi günü Azka Otel’de bir akşam yemeği organize edildi. Yemeğe Muğla Valisi Orhan Tavlı, Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Tutkun, Bodrum Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Akkaya, Yönetim Kurulu Üyeleri Erdem Ağan ve Fatih Efe, İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube Başkanı Orhan Dinç, BODER Başkanı Ömer Faruk Dengiz, TÜRSAB Bodrum BTK Başkanı Yüksel Aslan ve iş insanları katıldı.  

Bodrum ve Karadağ arasında geliştirilebilecek turistik ve ticari faaliyetlerin görüşüldüğü yemekte Bodrum heyeti bölgede yürütülebilecek agro-turizm konusuna dikkat çekti. Bodrum’un tarımsal üretimde atılım içerisinde olduğuna işret eden heyet küresel ısınmanın etkilerine karşı da hazırlıklı olunması gerektiğinin altını çizdi.

Karadağ heyeti ise Bodrum’daki doğal ve turistik  çeşitliliğin dikkat çekici olduğuna vurgu yaparak her türlü işbirliğine açık olduklarını belirttiler.

https://www.bodto.org.tr/ sitesinden 25.01.2022 tarihinde yazdırılmıştır.