KARADAĞLI TURİZM HEYETİ İLE YAKIN TEMAS

Montenegro’nun (Karadağ) Budva şehrinden gelen kültür ve turizm heyeti 24 Eylül Cuma günü Bodrum Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon’u makamında ziyaret etti. Görüşmede Bodrum ve Budva arasında kurulabilecek turizm ve ticaret ilişkileri gündeme alındı. Karşılıklı ortak hedefler kapsamında Türk yatırımcıların Karadağ’daki fırsatlardan faydalanması için çağrıda bulunulan toplantıda siyasi, ekonomik, kültürel ve diğer alanlarda Karadağ’ın dış yatırımcılara yönelik teşvikleri ve Bodrum özelinde karşılıklı ilişkileri artıracak yeni alanlar ve fırsatlar değerlendirildi.

Budva Belediye Parlamento Başkanı Krsto Radovic, Budva Parlamento Meclis Üyesi Luka Lijesevic, Belediye Yönetim Kurulu Başkanı Miomir Pejovic, Nasional Turistik Organizasyon  Danışmanı Alem Dedeic, Turistik Organizasyon Budva Müdürü Maja Lijesevic, Akademija Znanja Başkanı Aleksandar Franeta, Yatırım Danışmanı Nadja Lakovic'den oluşan heyetin Başkan Kocadon’u ziyaretinde Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Tutkun, BODTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları İbrahim Akkaya, Mehmet Ayaz, Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Efe, Meclis Üyesi Toros Demirdöven ve BOTAV Genel Sekreteri Serkan Ceylan da hazır bulundu.     

88-001.jpg

BODTO Başkanı ticari ve turistik yatırımlara vurgu yaptı

BODTO Başkanı heyete Bodrum’un turistik ve ticari bir cazibe merkezi olduğundan bahsederken, Karadağlı yatırımcılar için de bölgenin ilginç olabileceğine işaret etti. “Karadağlı dostlarımız için Bodrum harika bir tatil cenneti ve aynı zamanda farklı alanlarda ticari yatırımların yapılabileceği bir yer. Aynı şekilde Karadağ da Bodrum’da yaşayanlar için ilginç bir coğrafya ve kültür.” derken bunun avantaja çevrilerek somut adımlar atılması ve iki kent arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi gerektiğini belirtti.

Karadağ heyeti Bodrum’dan çok etkilendi

Başkan Kocadon’un ve beraberindeki BODTO heyetinin sıcak ilgisi ve misafirperverliği için teşekkür eden Budva Belediye Parlamento Başkanı Krsto Radovic de BODTO Başkanına katıldığını belirterek iki ülke arasında kurulacak dostluk köprüsü için ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını vurguladı. Bodrum’u çok beğendiklerini ve Bodrum halkının çok misafirperver olduğunu sözlerine ekleyen Radovic bölgenin modern ve barışçıl yapısı karşısında çok etkilendiklerini söyledi.

BODTO heyetini Budva’ya davet eden turizm heyeti bundan büyük memnuniyet duyacaklarını belirttiler.  

 

https://www.bodto.org.tr/ sitesinden 30.11.2021 tarihinde yazdırılmıştır.