BODTO Haberleri
BODRUM TİCARET ODASI VAN’DAYDI
Değerli Üyelerimiz,
18.09.2023 14:13

Bodrum Ticaret Odası (BODTO) Van Ticaret ve Sanayi Odası’nın daveti üzerine Van Mutfak ve Yöresel Ürünler Gurme Fuarı’na katıldı. Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Akkaya, Yönetim Kurulu Üyeleri Fatma Nur Tuncer, Arif Ceylan Satı, Meclis Üyesi Toros Demirdöven ve 2 Nolu İnşaat Meslek Komite Üyesi Nihat Agu’dan oluşan BODTO heyeti Van’da bulunmaktan dolayı memnuniyet duyduklarını ifade ederken, Van TSO’nun Meclis toplantısına konuk olarak katıldı. Oda/Borsa Başkanları toplantıda birlik beraberlik mesajı verdi.

02-005.jpg

BODTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon davetlerinden ve misafirperverliklerinden dolayı Van TSO Başkanı Necdet Takva’ya teşekkür etti. “TOBB çatısı altında birlik beraberlik gösteren Oda ve Borsalarımızın olması çok güzel. Van TSO’nun daveti üzerine biz de Bodrum’dan Van’a geldik. Burada bulunmaktan ve buranın kültürünü tanımaktan dolayı çok memnunuz.” ifadelerinde bulundu. Başkan Kocadon Bodrum Ticaret Odası’nın üç yüze yakın Vanlı üyesi olduğuna dikkat çekerken, “Ülkemiz kültürel, tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra önemli bir gastronomik çeşitliliğe de sahip.” diyerek bu çeşitliliğin tanıtılması için fuarların önemli bir yere sahip olduğunun altını çizdi.

44-001.jpg

Van’ın Coğrafi İşaretli Ürünleri Tanıtıldı

Van Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde 15-17 Eylül tarihleri arasında Van'da ilk kez düzenlenen Van Mutfak ve Yöresel Ürünler Gurme Fuarı büyük ilgi gördü. Fuarda katılımcılar yöresel ürünlerini sergiledi. Fuara katılan Vanlı firmalar Coğrafi İşaret Tescili Alan Ürünlerden Sengeser, Ayran Aşı, Tandırda Van Balığı, Kavut, Murtuğa, Kürt Köftesi, Keledoş, Otlu Peynir, Van Pastası, Savatlı Gümüş İşlemeciliği ürünlerini sergiledi.

67-001.jpg

Fuara Van Valisi Ozan Balcı, Van İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın, AK Parti Eski Milletvekili Abdulahat Arvas, Van TSO Başkanı Necdet Takva, Bodrum Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Akkaya, Yönetim Kurulu Üyeleri Fatma Nur Tuncer, Arif Ceylan Satı, Meclis Üyesi Toros Demirdöven ve 2 Nolu İnşaat Meslek Komite Üyesi Nihat Agu, SGK Van İl Müdürü Abidin Göksoy,  Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Erzurum Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Hakan Oral,  Erzurum Ticaret Borsası Meclis Başkanı Yavuz Güney, Erzincan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Akar, Sivas Ticaret Borsası Başkan Vekili Mikail Kurt, Sivas Ticaret Borsası Başkan Yardımcısı Bahadır Ekrem, Söke Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nejat Sağel, Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Çintay, Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Özdemir, Van TSO Meclis Başkanı Turan Avcı, Milli Aşçı ve Gurmeler Sahrap Soysal, Öner Çulfaz ve Neclan Karakaş ve çok sayıda davetli katıldı.

04-003.jpg