BODTO Haberleri
KUAFÖR HİZMETLERİ SEKTÖR TALEBİNİ GÖRÜŞTÜK
Değerli Üyelerimiz,
07.09.2022 15:20

1 Ekim 2022 tarihi itibariyle Valilik kararı ile kuaför, berber ve güzellik salonlarının tatil günleri belirlenerek zorunlu tatil yapılması uygulamasına geçilecektir. Bu kapsamda Bodrum’da faaliyet gösteren kuaför ve berber sektörünü temsilen üyemiz Kamil Kan BODTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon ile 7 Eylül Çarşamba günü bir araya geldi.

Yoğun geçen turizm sezonunda, AVM ve oteller bünyesinde faaliyet gösteren merkezlerin kapalı olmasının sektöre olumsuz etkileri olacağını belirten Kamil Kan, sektör taleplerini BODTO Başkanına sundu.

BODTO sektörün sesi olacak.

BODTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon yaptığı değerlendirmede, “Odalar olarak en önemli misyonumuz elbette üyelerimizin ve sektörlerin ihtiyaç ve beklentilerinin Ankara’da sesi olabilmektir. Bu çerçevede yeni düzenleme ile kuaför, berber ve güzellik salonlarımızın bir talebi oldu. Bununla ilgili gerekli girişimlerde ve lobi faaliyetlerinde bulunarak üst kuruluşumuz TOBB ve Ticaret Bakanlığı nezdinde çalışmalara başlayacağız.” diyerek sektörün sesi olacaklarını söyledi.