BODTO Haberleri
RAHMETLİ CÜNEYT ARKIN’I ODAMIZDAKİ ANISI İLE SAYGIYLA ANIYORUZ…
Değerli Üyelerimiz,
04.07.2022 10:23

2005 yılı Eylül ayının sıcak günlerindeyiz Erler Film Bodrum’da “Ölümüne Sevdalar”dizisi çekiyor.

Film oyuncuları Cüneyt Arkın, Savaş Dinçel, Fatma Belgen, Ece Uslu, Emre Kınay, Irmak Atuk…

Senaryosunu Ahmet Yurdakul’un yazdığı dizinin konusu ise şöyledir:

Yunanistan'ın Kos adasında küçük ve şirin bir meyhane işleten Nina (Ece Uslu) ve Babası Barbayanni (Savaş Dinçel) mütevazi bir ada hayatı sürdürmektedirler.

Öte yandan bu güzel adanın tam karşındaki cennet Bodrum'da ekmeğini denizden çıkaran Murat Kaptan (Emre Kınay). Annesi Lütfiye (Fatma Belgen) ile hayat mücadelesi vermektedir.

Kos'lu Nina ve Bodrum'da yaşayan Murat Kaptan gönlünü kaptırmıştır, onların aşkları sınır tanımamaktadır. Murat Kaptan her fırsatını bulduğunda güzel Nina'yı görmeye adaya gider. Sonunda bu aşkın evlillikle sonlanması gerektiğini düşünen Murat Kaptan Nina'ya evlenme teklif eder ve hemen annesi Lütfiye ile tanıştırır. Sonraki gelişmelerde ise; Murat, Nina ve Doğan'ın (Cüneyt Arkın) yolları ilginç bir şekilde kesişecektir.

Dizide Cüneyt Arkın işadamı Doğan rolünde Ticaret odasına toplantı yapmak için gelmektedir. Bununla ilgili sahneler Odamızın Kıbrıs Şehitleri Caddesindeki eski binasında çekildi.. Cüneyt Arkın ve çekime katılacak olan ekip Odamız yöneticileri tarafından karşılandı. Çekim yapılacak mekanlar tanıtıldı. Ekip hazırlanmaya koyuldu. Cüneyt Arkın’a makyaj yapılmaya başlandı. Açık sarı ceketini yine aynı tondaki gömleğinin üzerine giydi. Göz rengiyle uyumlu yeşil kravatıyla şık bir kıyafet içine çekimlere başlandı.

Çekim sahnelerinde Cüneyt Arkın arabayla Oda’nın otoparkına geliyor arabadan iniyor ve kalabalık bir halde çam ağaçlarının çevrelediği yoldan Ticaret Odasının kapısından giriyor ve toplantı odasına doğru gidiyordu. Yine Oda’nın kapısından çıkış sahneleri çekilmişti.

Sahnelerin çekimi bittikten sonra Cüneyt Arkın bir süre Odamızda dinlendi ve ayrılmadan önce Oda çalışanlarının isteğini kırmayarak çalışanlarla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Çekim boyunca mütevazi tavırları ve güler yüzüyle herkesin gönlünü kazandı. Oldukça sıcak geçen bir günde yapılan çekimde 68 yaşına rağmen enerji dolu olarak binanın merdivenlerinden defalarca indi çıktı.

Türk sinemasının unutulmaz oyuncusu Cüneyt Arkın’a Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine  ve sanat camiasına başsağlığı diliyoruz.