BODTO Haberleri
BAHADIRLIOĞLU BAKLAVALARI SAHİBİNDEN ZİYARET
Değerli Üyelerimiz,
01.07.2022 13:15

Bahadırlıoğlu Baklava satış mağazalarının sahibi Mehmet Zeki Korkmaz Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Serdar Kocadon’u ziyaret etti.

Başkan Kocadon’a ve Oda yönetimine baklava ikram eden Korkmaz kuruluş hikayelerin değindi. Bahardırlıoğlu Baklavalarını 1990 yılında Gaziantep’te kurduklarını ifade eden Korkmaz, “Babamın hastalığı nedeniyle doktor ona oksijeni bol bir yerde yaşamasını tavsiye etti biz de bu vesile ile yer değiştirince Gökova ve Marmaris’te şubelerimizi açtık. Babam doktorların tahmininden çok daha uzun süre yaşadı…” dedi. 3. şubelerini Bodrum’da açtıklarını ifade eden Korkmaz Gaziantep baklava kültürünü koruyup yaşatmanın en büyük amaçları olduğunu söyledi.

Başkan Kocadon nazik ziyaretlerinden ve ikramlarından ötürü Mehmet Zeki Korkmaz’a teşekkür ederken Bodrum şubelerinin hayırlı uğurlu olmasını diledi. “Her işletmeci bölgesinin kültürüne sahip çıkarsa o zaman bu değerleri yaşatıp geleceğe bırakabiliriz. Gastronomi açısından ülkemiz çok çeşitli değerlere sahip.” diyen BODTO Başkanı yemek kültürünün turizmde tercih edilebilirliği büyük ölçüde etkilediğini belirtti.