Duyuru Arşivi
ULUSAL STAJ PROGRAMI HAKKINDA DUYURU
Değerli Üyelerimiz,
27.06.2022 14:26

TOBB tarafından iletilen T.C. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı resmi yazı kapsamında, “Senin için Seferbiriz” teması ile yürütülen “Staj Seferbirliği Programı”nın ülkemizin istihdam politikaları doğrultusunda genişletilerek “Ulusal Staj Programı (USP)” olarak güncellendiği bilgisi iletilmektedir.

İstihdamda fırsat eşitliği sağlanması ve gençlerin istihdam edilebilirliklerinin desteklenmesi amacıyla 2021 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı kapsamında "Senin için Seferbiriz" teması ile yürütülen " bu yıl ülkemizin istihdam politikaları doğrultusundaStaj Seferbirliği Programı", genişletilmiş ve olarak güncellenmiştir."Ulusal Staj Programı (USP)" Geçen yıl uygulama birliği sağlanarak yaygınlaştırılan ve tüm kamu kurumları ile özel sektörden gönüllü işverenlerin iş birliğiyle başarıyla yürütülen Programın 2022 yılı başvuru ve değerleme işlemleri tamamlanmıştır. İlgili süreçlerin yürütüldüğü Kariyer Kapısı Platformu tüm işverenlerin hizmetine açılmıştır.

Yukarıda bahsi geçen hassasiyetler göz önünde bulundurularak; Birliğinize bağlı tüm odaların ve odalarınıza bağlı firmaların USP hakkında bilgilendirilmesi ve Program kapsamında öğrencilere staj imkanı sağlaması genç istihdamının desteklenmesi bakımından önem arz etmektedir.

OECD tarafından üye ülkelere iki kez örnek uygulama olarak gösterilen Program aracılığıyla farklı üniversite, bölüm ve sınıflardan ihtiyaç duyduğunuz genç yeteneklere kolayca ulaşabilir, staj teklifi gönderebilirsiniz. Staj yapacak tüm öğrencilerin sigorta bildirimleri ve prim ödemeleri ise bölüm ve gönüllü/zorunlu staj ayrımı yapılmaksızın öğrenim gördüğü kurumlar tarafından karşılanacaktır.

*Ulusal Staj Programına ilişkin detaylara ve işveren olarak Programa nasıl dâhil olacağınıza dair bilgilere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Detaylı Bilgi: https://kariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ulusalstajprogrami

İşveren Kayıt. https://kariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ulusalstajprogrami#4  

 

Ayrıntılı Bilgi İçin

Prof. Dr. Duygu KIZILDAĞ

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi

Yetenek Kazanımı ve Organizasyon Dairesi Birim Müdürü 

Telefon: 0312 403 53 58

E-Posta:  duygu.kizildag@cbiko.gov.tr

Teknik Destek: 0312 403 53 50 - 0 312 403 53 63 - 0 312 403 53 65