Duyuru Arşivi
BODRUM SANAT FUARI
Değerli Üyelerimiz,
22.06.2022 13:38

Yenilenmenin, canlanmanın, deniz ve doğa ile baş başa kalmanın eşsiz destinasyonlarından biri olan Bodrum, bu sene ikincisi gerçekleşen Bodrum Sanat Fuarı ile adını sanat şehirleri arasına yazdırıyor.

DEMOS Fuarcılık tarafından düzenlenen Bodrum Art Fair (BAF) 28 Haziran’da VIP Açılış ile sanatseverlere kapılarını açıyor. Bodrum Art Fair (BAF); yaklaşık 40 galeri, yurt içi ve yurtdışından 300 sanatçı, koleksiyonerler ve sanatseverleri Herodot Kültür Merkezi’nde ağırlıyor.

Dünyanın önde gelen galeri, sanatçı, kurum ve kuruluşlarını Bodrum'da sanatseverlerle iki edisyonda bir araya getirmeyi hedefleyen BAF’ın ilk edisyonu 29 Haziran – 3 Temmuz 2022, ikinci edisyonu 23 Ağustos – 28 Ağustos 2022 tarihlerinde sanatseverler ile buluşuyor.

Dünyadaki çağdaş sanat fuarları arasındaki rekabette yerini güçlendiren BAF;  klasik, modern ve çağdaş sanatçıların resim ve enstalasyon çalışmalarının yanı sıra eş zamanlı olarak dört mekânda (Milta Bodrum Marina, OASIS Bodrum, Swissôtel Resort Bodrum Beach, Turgutreis) heykel sergilerini sanatseverlerin beğenisine sunuyor.

Atlas Space’ın “Metaverse ve Sanat”,  Arkhe Project’in "NFT ve Sanat” adlı seminerlerinin yanı sıra su altı ressamı Olga Belka ile “Deniz Altında Resim Tekniği” ve HELPZONE “Daha İyi Bir gelecek için İklim Değişikliği” seminerinin düzenleneceği fuarın ilk üç gününde ülkemizin önde gelen caz piyanistlerinden Kerem Görsev, konserleriyle yer alıyor.

Gülten İmamoğlu, Alaz Sağlam, Adnan Doğan, Adviye Bal, Meryem Selçuk, Serena Tiana Conway, Tamer Şahinoğlu, Safranda, Roye Dagher eserleriyle iştirak ederken, katılımcı galeriler arasında; Balaban Sanat Galerisi, Binyilart, Doruk Sanat Galerisi, Nidra Art, Tunca Sanat,  Galeri Binyıl Doruk Art Project, Guga Contemporary ve Türkiye’nin önde gelen galeri yer alıyor.  

 

VIP Açılış ve Ön izleme:

28 Haziran 2022 Salı

18.00 Açılış

19.00 Kokteyl

20.00 Kerem Görsev Konser

Adres: Herodot Kültür Merkezi Konacık, Bodrum

 

 Fuar Ziyaret Saatleri:

29 Haziran-03 Temmuz,  16.00-22.30

87-001.jpg