BODTO Haberleri
EXİMBANK KREDİLERİ ANLATILDI
Değerli Üyelerimiz,
17.05.2022 11:32

16 Mayıs Pazartesi günü Bodrum Ticaret Odası (BODTO) ev sahipliğinde Bodrum Otelciler Derneği’nin (BODER) katkıları ile “Eximbank kredileri bilgilendirme” toplantısı gerçekleşti.

19-002.jpg

Eximbank Ege Bölge Müdürü Gülom Timurhan otelcilik sektörünün kullanabileceği destek kredileri hakkında bilgiler verdi. Eximbank İzmir Şube Müdürü Hüseyin Egemen Kılıç ve Müdür Yardımcısı Selma Altundiş ise uygulanan kredilerin detaylarını Bodrumlu turizmcilere aktarırken, gelen soruları cevaplandırdı.

20-001.jpg

BODTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, katılımından dolayı Eximbank yöneticilerine teşekkür ederken, başta turizmcilerle döviz getiren hizmet ve ürün ihracatçılarının bu kredileri kullanmalarının yeni yatırımlar başta olmak üzere işletmenin finansal açıdan gelişimine katkı sağladığını vurguladı.

BODER Başkanı Ömer Faruk Dengiz de toplantıda yer alarak konaklama sektörünün ihtiyaçlarına yönelik bilgi verdi.

18-005.jpg

Üyelerimizin Eximbank kredileri kapsamındaki soru ve ihtiyaçlarının bölge müdürlüğü tarafından telefon ve mail yolu ile hızlı şekilde sonuçlandırıldığını belirten Bölge Müdürü Gülom Timurhan, daha çok işletmenin kredilere ulaşmasını hedeflediklerini belirtti.