BODTO Haberleri
78. GENEL KURUL TOPLANTISINA KATILDIK
Değerli Üyelerimiz,
16.05.2022 10:16

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 78. Genel Kurulu bu yıl da elektronik ortamda gerçekleştirildi.​

Genel Kurul Başkanlığını Necdet Takva’nın yaptığı Genel Kurul’da TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB Yönetim kurulu Üyeleri ve TOBB Konsey Başkanları salonda hazır bulunurken, 81 ilden TOBB Delegeleri ise elektronik ortamda katıldı. 

10-001.jpg

Toplantıda, Hesapları İnceleme Komisyonu Başkanı Sedat İşeri, Mevzuat Komisyonu Başkanı Fahrettin Özün, Ekonomik Raporu İnceleme Komisyonu Başkanı Ferhat Çağlayan, Dilekleri İnceleme Komisyonu Başkanı Ahmet Ozan Kara, Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Başkanı Göksel Başar, Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Dursun Dağdelen, Vergi Komisyonu Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, Ekonomi Politikası Komisyonu Başkanı Nurettin Karslıoğlu ve Basın ve Yayın Komisyonu Başkanı Semra Tozaraydın tarafından komisyon sunuşları gerçekleştirildi. 

Türkiye-İspanya Ortak Ekonomi ve Ticaret Komisyonu (JETCO) 2. dönem toplantısı dolayısıyla İspanya'nın başkenti Madrid'de resmi temaslarda bulunan Ticaret Bakanı Mehmet Muş, gönderdiği video mesaj ile Genel Kurulun hayırlı olmasını diledi.

11-002.jpg

-TOBB Başkanından teşekkür

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Genel Kurul sonrası sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “81 il ve ilçelerden katılan tüm delegelerimize teşekkür ediyorum. Oda ve Borsalarımızla birlikte üyelerimizin sıkıntılarını takip etmeye, dile getirmeye ve çözüm üretmeye devam edeceğiz” dedi.

-BODTO Yönetimi Dijitalleşmeden Yana

Meclis Başkanı İlhan Ersan, TOBB Delegeleri Bodrum Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, Başkan Yardımcısı İbrahim Akkaya, Yönetim Kurulu Üyeleri Deniz Eyinç ve Arif Ceylan Satı, Meclis Üyeleri Toros Demirdöven, Murat Pahna, Hakan Kocair ve Genel Sekreter Prof. Dr. Fuat Önder ile birlikte toplantıya BODTO Meclis Salonundan katıldı.

12-005.jpg

Toplantı sonrasında Odanın TOBB Delegelerine katılımları için teşekkür eden Meclis Başkanı İlhan Ersan geniş bir katılımla gerçekleşen online toplantının aynı zamanda Oda ve Borsaların dijitaldeki başarılı yapılanmalarının bir sonucu olduğuna işaret etti.

Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon ise TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu başta olmak üzere başarılı organizasyon için tüm TOBB camiasını kutladı. “Geçen yıl Covid-19 önlemleri nedeniyle elektronik ortamda gerçekleşen Genel kurul bu yıl da aynı özen ile dijital ortamda yapıldı. Bu şekilde hem zamandan kazanç. hem de Oda ve Borsaların dijitalleşmeye uyumu sağlanmakta.” diyen Başkan Kocadon uygulamadan çok memnun olduklarını dile getirdi.