BODTO Haberleri
BODRUM MAVİ DERGİ 101. SAYI
Çok Değerli Bodrum MAVİ Dergi Okuyucuları,
24.12.2021 11:56

Dergimizin 101. Sayısı ile yayında olmak ve sizlere ulaşmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Yayın hayatında Eylül 2021 tarihi itibariyle 16. yılına giren dergimiz Bodrum’un adeta ticari ve kültürel bir belleği durumunda. Kalite arayışı içerisinde sürdürdüğümüz yayın hayatımızda bizlere eşlik eden, yazılarını/düşüncelerini paylaşan herkese teşekkür ederiz.

2022 yılına girmemize günler kala yayınladığımız bu yeni sayımızda 2022 yılına dair dileklerimizi sizlerle paylaşıyoruz. Dosya haberimizde her alanda odak noktası durumuna gelen Küresel Isınma ve Etkilerini sıcaklık ve su sorunu doğrultusunda konunun uzmanlarına sorduk. Değerli bilim insanı, İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi'nin emekli öğretim üyelerinden Prof. Dr. Mehmet Doğan Kantarcı hocamıza bize çok yakın bir coğrafyadan Datça’dan vakit ayırarak Bodrum özelinde hazırladığı yazılar için teşekkürlerimizi sunarız. Doğan hocamızın Bodrum’da artan sıkışık düzendeki yapılaşmanın sonucunda Bodrum merkez bölgesinin bir ısı adası haline geldiğini anlattığı bilimsel yazısı ile umuyoruz ki bir farkındalık yaratılmasına katkıda bulunmuş oluruz. Değerli Jeoloji Yüksek Mühendisi Dr. Eşref Atabey’e de bizimle Bodrum’un su sorununa dair hazırladığı bilimsel yayınını paylaştığı için şükranlarımızı sunarız.

Söylemek isteriz ki bölgemizde yapılacak sağlıklı planlama çalışmaları hem gelecekte daha güzel bir Bodrum yaratılmasını sağlayacak hem de iklim değişikliği ve etkileri ile daha kolay mücadele etmemizi sağlayacaktır.

Ağustos-Aralık ayları arasındaki faaliyetlerimizin de yer aldığı 101. sayımız için keyifli okumalar dileriz..

mavi_101-001.jpg