BODTO Haberleri
MART AYI MECLİS TOPLANTIMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK
Değerli Üyelerimiz,
31.03.2021 11:48

Bodrum Ticaret Odası Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı Meclis Başkanı İlhan Ersan yönetiminde, 30 Mart Salı günü gerçekleşti.

22-003.jpg

Kılıç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Sinan Kızıltan toplantıya konuşmacı olarak katılarak, “Bodrum’da Su Ürünleri İhracatı” hakkında bir sunum gerçekleştirdi. Kılıç Deniz’in pandemiye rağmen 2020 yılında da Türkiye Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracat Şampiyonu  olduğuna dikkat çeken Kızıltan bu başarının özverili çalışma ve sağlıklı üretime verdikleri önem ile mümkün olduğunu belirtti. Kızıltan konuşmasının devamında Kılıç Deniz Ürünlerinin bu başarılar ile ülkenin ve Bodrum’un da adını duyurduğuna işaret ederek, büyüme hedeflerinin devam ettiğini açıkladı. Meclis üyelerinin sorularını da yanıtlayan Kızıltan ihracat başarılarında kaliteden ödün vermeden çalışmanın güvenilirlik yarattığına ve ticari işbirlikleri kurulmasını kolaylaştırdığına dikkat çekti.

33-002.jpg

Olağan gündemi ile devam eden toplantıda Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Akkaya Mart ayı faaliyetleri konusunda meclis üyelerini bilgilendirdi. Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon’un bir dizi görüşme yapmak üzere Ankara’da bulunduğunu belirten Akkaya, “Başkanımız dün diğer Muğla İl, İlçe Oda ve Borsa Başkanları ile birlikte TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret ederek pandemi döneminde yaşanan sorunları kendisine aktardı. Özellikle yeme-içme-eğlence sektöründeki zor durum, sezon öncesi turizmcilerin aşılanmasının hızlandırılması ve pandemi döneminde yaşanan ekonomik kayıpların bilançosu Rifat Başkanımıza aktarıldı. Ayrıca Başkanımızın da içinde yer aldığı Muğla heyeti bugün Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u, Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak’ı ve Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran’ı da ziyaret ederek kendileriyle istişarede bulunmuştur.” dedi.  Mart ayında Odaya ziyaretlerin sürdüğünü belirten Akkaya, 24 Mart Çarşamba günü Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçisi Mourad Adjabi’nin Odayı ziyaret ettiğini ve kendisiyle iki ülke arasındaki turizm ve ticaret işbirliklerinin görüşüldüğü belirtti. “Yine bu dönemde üye indirim anlaşmalarımız gerçekleşti.” diyen Akkaya, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası ve Marmaris Ticaret Odası ile birlikte yürüttükleri lobi faaliyetlerinin sonucu olarak turizm çalışanlarının aşı takvimine alınmasının da ayrıca sevindirici olduğunu not düştü.

Toplantıda, meclis üyeleri tarafından, yeme-içme sektörünün tekrar kısıtlamalara alınması nedeniyle Muğla Odaları ve sektör temsilcilerinin katılımı ile toplantı yapılması önerildi.

 

Meclis Başkanı İlhan Ersan kapanış konuşmasını yaparak şunları belirtti:  “Bugün toplantımıza konuk olan Kılıç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Sinan Kızıltan’a katılımı için teşekkür ederim. İhracatta başarılı olan üyelerimizi yakından takip etmekteyiz, kendisi nezdinde Kılıç Holding’i hem ülkemizi hem de bölgemizi temsil ettiği için tebrik eder, başarılarının devamını dilerim.”