BODTO Haberleri
TEMMUZ AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI
Değerli Üyelerimiz,
06.08.2020 17:00

Bodrum Ticaret Odası Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Temmuz ayı sonunda bayram tatili olması nedeniyle, 6 Ağustos Perşembe günü yapıldı. Meclis Başkanı İlhan Ersan’ın açılış konuşması ile başlayan toplantıda Garanti Barter Bölge Müdürü Turgut Karaçay sunum yaptı. Ardından Temmuz ayı faaliyetleri Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon tarafından okundu. Haziran ayı mizanının sunumun ardından ise turizm ve ekonomi konuları gündeme alınarak görüş alış verişinde bulunuldu.

Barter Sistemi Hakkında Bilgilendirme Yapıldı

Garanti Barter Bölge Müdürü Turgut Karaçay sistemin avantajlarını özetlediği sunumunda Türkiye’deki barter ticaretinin giderek arttığına işaret ederek, “Ürettiğiniz ve sattığınız ürünler için üyelerimizi size getiriyoruz ve bir tedarik zinciri oluşturuyoruz. Atıl kapasitenizi büyük bir network içinde pazarlayarak ciro artışı sağlayabilirsiniz, biz sizler adına pazarda faaliyet oluşturuyoruz.” dedi. Web tabanlı bir sistem ile üye olunduğunu da belirten Karaçay, Tüm Türkiye’deki arz ve talepleri toplayarak, 8000 kişilik bir portföyde paylaştıklarını söyledi. BODTO Meclis Üyelerini de sisteme üye olamaya davet eden Karaçay sistemin içinde her sektörün yer alabileceğine vurgu yaptı.

370.jpg

Temmuz Ayı Faaliyetleri

Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon Temmuz ayı içerisinde gerçekleştirilen faaliyetleri açıkladı. 17 Temmuz tarihinde İtalya İzmir Konsolosu Valerio Giorgio ile İtalya'nın Muğla-Bodrum Fahri Konsolosu Sinan Kızıltan’ın ziyareti hakkında bilgi veren BODTO Başkanı, Bodrum’da oldukça fazla İtalyan nüfusu olduğu bilgisini vererek son 2 aydır da bölgeye fahri konsolos atandığını belirtti.

27 Temmuz Pazartesi günü BODTO’da gerçekleşen Ekmek Komisyon Toplantısı hakkında da bilgi aktaran Başkan Kocadon, ekmek fiyatlarının gündeme alınarak değerlendirildiğini bildirdi.

371.jpg

Meclis Üyelerinden Sektörel Bilgilendirmeler

Toplantıda turizm, ticaret ve ekonomi konuları da gündeme alındı. 2020 Haziran Ayı Mizanı ise Meclis Üyesi Mahmut Özgür Yağcı tarafından sunuldu. Meclis Üyelerinin finans piyasası hakkındaki sorularını yanıtlayan Yağcı bu konudaki görüşleri bildirdi.

Meclis Üyesi Arif Ceylan Satı, ilk İngiliz uçağının bu gece yarısı Bodrum’a ineceğini duyurarak uçuşların 24 Eylül’e kadar devam edeceğini açıkladı. 9 Ağustos’ta Polonyalıların bölgeye geleceği bilgisini aktaran Satı, Ekim ayına kadar bir hareketlilik beklediklerini söyledi.