BODTO Haberleri
TOBB VE TRENDYOL KOBİ DESTEK PROGRAMI BAŞLIYOR
Değerli Üyelerimiz,
08.07.2020 15:51

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Trendyol “Trendyol ile İşini Büyüt” KOBİ destek programını başlattı. Program ile KOBİ’lerin milyonlarca müşteriye ulaşarak işlerini büyütmeleri hedefleniyor. Program kapsamında KOBİ’ler için Trendyol’da nasıl satış yapılacağının anlatılacağı çevrimiçi eğitimler düzenlenecek. Destek programından yararlanmak için başvuran Oda ve Borsa üyesi şirketler, bir ay süreyle, 30 bin liraya kadar, sıfır komisyonla Trendyol’da satış yapabilecekler. Bir aylık süre satıcı platformda ürünlerini satışa hazır hale getirdikten sonra başlayacak.​

Programa ilişkin konuşan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, “Dünde kalanı düne bırakıp, yeninin peşinde koşmamız gereken bir dönemdeyiz. E-ticaretle milyonlara ulaşma fırsatını iyi değerlendiren işletmelerimiz önümüzdeki dönemin kazananları olacak. Trendyol ile başlattığımız bu destek programı ile Oda ve Borsa üyelerimize e-ticaretin püf noktalarını öğreteceğiz ve KOBİ’lerin Trendyol’da e- ticarete sıfır maliyetle başlamasını sağlayacağız. Ticaret Bakanımız Sayın Ruhsar Pekcan ile birlikte e-ticaret platformlarını KOBİ’lere destek olmaya çağırmıştık. Bu çağrımıza karşılık veren Trendyol’u kutluyorum. İnternette satılabilecek ürünü olan tüm işletmelerimizi bu fırsatı değerlendirmeye çağırıyorum” dedi.

Bodrum Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut S. Kocadon ise, “Covid-19 pandemisi ile hepimiz e-ticaret ile alışverişimizi yaptık. Güvenilir ve hızlı olması sebebiyle digital platformlarda ticaret gelişirken, üyelerimizin de ticaret hacmini geliştirecek olan bu projeye üyelerimizin katılımını öneriyoruz.”diyerek Bodrum’lu işletmelerinin e-ticaret ile buluşmalarını desteklediklerini söyledi.

Destekten faydalanmak isteyen üyelerimiz 08-24 Temmuz 2020 tarihleri arasında www.trendyol.com/saticiformu  adresinde yer alan formdaki referans numarası bölümüne 00-00-081 yazarak kayıt ve başvuru işlemlerini yürütebilirler.

Destek programıyla ilgili bilgilere www.tobb.org.tr  adresinden de ulaşabilirsiniz.