Duyuru Arşivi
TÜM TÜRKİYE'DE VALİLER, KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ DENETİMİ YAPACAK
Değerli Üyelerimiz,
07.07.2020 15:08

İçerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminde her bir faaliyet alanı/işkolu için Bilim Kurulu tarafından belirlenen  rehberler ve bu doğrultuda hazırlanan Bakanlık Genelgelerimizle alınması gereken önlemler ve uyulması gereken kurallar belirlenmektedir.

Öte yandan belirlenen önlem ve kurallara, işyeri sahiplerinin ve vatandaşlarımızın azami düzeyde uymalarını sağlamak Covid 19 salgını ile mücadele açısından son derece önem taşımaktadır.

Bu doğrultuda, Bakanlığımızca defaatle gönderilen Genelge ve talimatlarla her bir faaliyet alanı/iş kolu için ayrı ayrı belirlenen denetim formlarına ve denetimlerde dikkat edilecek hususlara yönelik genel bilgilendirmelere uygun şekilde düzenli olarak denetimlerin yapılması istenilmiştir.

Bu amaçla 8 Temmuz Çarşamba günü tüm il ve ilçelerimizde;

Ticari taksiler, pazar yerleri, sosyete pazarları, şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları, camiler, lokanta, restoran, kafe, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, çay bahçesi, sahil bantları, dernek lokalleri, düğün ve nikah yapılan yerler, internet kafe/salon ve elektronik oyun yerleri, berber/kuaför/güzellik merkezi, alışveriş merkezleri, park/piknik alanları vb. yerler, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, SPA ve spor merkezleri ile sinema, tiyatro ve diğer kültürel aktivite yerleri, lunapark ve tematik parklarda genel denetim yapılması kararlaştırılmıştır.

Tüm üyelerimizin dikkatine sunarız.