BODTO Haberleri
SİGORTA SİSTEMİ BİLGİLENDİRME SEMİNERİ
Değerli Üyelerimiz,
31.05.2019 13:42

04.06.2018 tarihli ve 2018/11892 sayılı “Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelere Yönelik Ticari Alacak Sigortası Sunulmasını İçeren Devlet Destekli Sistemin İşleyişine Dair Kararı” ile KOBİ’lere yönelik oluşturulan Devlet destekli bir sistem uygulanmaya başlandı. Bu kapsamdaki konular için üye farkındalığı yaratmak adına “Devlet Destekli Ticari Alacak Sigorta Sistemi Bilgilendirme Semineri” 28 Mayıs Salı günü Odamız konferans salonunda gerçekleşti.

Bodrum’daki çeşitli üst düzey yöneticilerin de katıldığı seminerde Halk Sigorta Ticari Alacak Sigortası Uzmanı Fehmi Gökhan Gürsoy ve Antalya Bölge Satış Koordinatörü Şakir Kızılhan katılımcılarla deneyimlerini paylaştı. BODTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Akkaya ve YK Üyesi Alper Özşeker de eğitime katılarak konuyu takip ettiler.

bto_4590.jpg

KOBİ’lerin ticari hayatlarının devamlılığını sağlamak, risklere karşı teminat altına alınmalarını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen eğitimde, Uzman Fehmi Gökhan Gürsoy  sigorta sisteminin önemi, alacak sigortasının vadeli satışlarda faydası, devlet destekli alacak sigortası gibi konularda bilgiler verdi.