BODTO Haberleri
BODTO HEYETİNDEN ANKARA TEMASLARI
Değerli Üyelerimiz,
19.04.2019 12:11

Bodrum Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, Başkan Yardımcısı İbrahim Akkaya ve Meclis Üyesi Toros Demirdöven 18 Nisan Perşembe günü bir dizi iş görüşmesi yapmak üzere Ankara’ya gitti.

Programlarına Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Genel Müdürü Vedad Gürgen ziyareti ile başlayan BODTO heyeti görüşmede Bodrum hakkında hazırladıkları detaylı raporu Müdür Gürgen’in bilgisine sundu. Yapı kayıt belgeleri hakkında yaşanan sorunlara Genel Müdür Gürgen’in dikkati çekilerek, yapılabilecek iyileştirmeler hakkında önerilerde bulunuldu.

img-20190418-wa0011.jpg

Ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdür Yardımcısı Fikri Yıldırım ile görüşen BODTO Başkanı ve beraberindeki heyet Bodrum için ürettikleri projeleri Genel Müdür Yardımcısına iletti. Yüksek ecrimisil bedelleri konusunda kapsamlı bir görüşme yapıldı. Geçen yıldan beri devam eden iyileşmeye rağmen hala borçların devam ettiğini hatırlatan BODTO heyeti bu konuda üyelerden gelen geri bildirimleri ve taraflar arasındaki anlaşmazlıkları çözecek görüşlerini bildirdiler.

img-20190418-wa0014.jpg

Yapı İşleri Genel Müdürlüğü, Yüksek Fen Kurulu Üyesi Feriha Koç ile de toplantı yapan heyet Bodrum’daki süregelen çalışmaları kendisine aktardı.

BODTO Başkanı Kocadon, üye sorunlarını bildirmek ve Odanın çözüm önerilerini sunmak üzere Ankara temaslarının önümüzdeki aylarda da devam edeceğini açıkladı.